Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mik a karthauzi macska jellemzői?

Mik a karthauzi macska jellemzői?

Figyelt kérdés
Rövid,vagy hosszú a szőre?Mekkora?Erős macskának számít?Milyen a természete?Kedves cica?
2012. ápr. 8. 22:29
 1/10 anonim ***** válasza:

Nekünk van. Rövid szőrű, erős robusztus típusú, szelíd, békeszerető fajta, a kandúr sokkal nagyobb, mint a nőstény.

Nagyon intelligens, nem hagyja magát ingerelni, nem erőszakos.Eléggé halk hangú, ritkán hallani tőle hangos nyávogást.

2012. ápr. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
És szokta hullatni a szőrét?
2012. ápr. 9. 14:26
 3/10 anonim ***** válasza:
Igen
2012. ápr. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Dús,vagy kevés szőre van?
2012. ápr. 9. 20:14
 5/10 anonim ***** válasza:
Hát ilyen átlagos. De nem tudod megnézni wiki-n?
2012. ápr. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Gyakran 5 lábuk és 1 szemük van az is egyszínű. A hím kölykeddzik és a nőstény harmatot nyalogat és kopolyúja van! Sok Sikert :D
2012. ápr. 17. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Hello.

Nekem van nőstényem és kandúrom is.

A kandúr tényleg jóval nagyobb a nősténytől és jobban megmutatkoznak a fajta jegyek a hímen.

Széles fej, robusztus testalkat, de viszont bele kell kalkulálni hogy későn érő fajta ezért 2 éves koruk után kezdenek el jobban "izmosodni".

Szőrzete két rétegű, van egy alj szőrzet ami elméletileg vízálló és egy hosszabb fedőréteg.

Kicsit hosszabb a szőre mint egy házi macskának.

És mint minden macskának kivéve a sfinx-et hullik a szőrük.

A nőstény 4-5 kg körüli a szőrzete sokkal vékonyabb nincs olyan tömött hatása mint a kandúrnak.

Hangjuk tényleg nem nagyon van, nem azok a nyivákolós fajták. :D

Viszont a természetük elég összetett(itt csak a tapasztalatomat tudom megosztani), mivel rendkívül játékosak ezért néha elégé vadak azonban szeretnek bújni is és kérni a simogatást.

Nagyon jellemző az enyémekre hogy szeretnek néha elvonulni az embertől 1-2 órára, de aztán ha megunták a magányt akkor jön az eszeveszett játszás.

Én mindenképpen ajánlom mert a család összes tagja találni fog benne valamit amit szeret benne, mivel ilyen kis összetettek.

Ja és még egy jó tanács ha venni akarsz próbálj meg törzskönyveset mert mostanában ahogy halottam a szürke házi kiscicákat karthauziként árulják. Feltűnhet hogy olcsón 10-20 ezer forintért semmi nélkül kaphatod meg.

Egy kiscicának az első 8 hetes oltásával rendelkeznie kell, mivel egy jó tenyésztő nem adja ki a keze közül hamarabb, így ez rá hárul.

2012. jún. 1. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
És egy hím kb.hány kiló?
2012. jún. 1. 13:02
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Változó! Az enyém 5-7 kg között mozog a súlya. Függ az évszaktól és a táplálékétól.

Én mint kezdő macskatartó mikor még kicsi volt a kandúr akkor elhittem hogy csak táp és konzerv elég a macskának és sokáig elég kis nyeszlett volt de aztán elkezdtem rászoktatni a csirkemellre, májra, azóta vegyesen kapja ezeket konzervbe vagy altutasakba keverve. És gyönyörű kandúr lett belőle!

2012. jún. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
A keresztszüleimnek van egy karthauzi cicája. Már elég vénasszony szegény, de ahogy megismertem, beleszerettem. Én csakis egyetérteni tudok az előttem szólókkal, nagyon intelligens cicusok, és imádnivaló a halk beszédük. Mintha nem is nyávogna, csak annyit mond halkan, hogy "eee". Én is szeretnék egyet venni, és mindenképpen törzskönyveset, de valahogy sehol nem találok ilyet. Ha valaki esetleg tudna olyan helyet ajánlani, ami megbízható, azt nagyon megköszönném. :)
2013. jan. 3. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!