Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit adjak enni a terhes cicámnak?

Mit adjak enni a terhes cicámnak?

Figyelt kérdés

Száraz,tasakos-konzerv,cicaszalámi,pástétom,cicatej?

Illetve melyik fajtát ezeknél? Olyan kellene ami a megfelelő mennyiségű napi vitamin mennyiséget biztosítja, de nem feltétlen drága. Mert 3 cicánk van és a család is 5-6 tagú :S Értitek.. :)


2012. ápr. 12. 12:10
 1/9 anonim ***** válasza:
26%
Hamarosan meg fogja valaki kérdezni hogy miért nem ivartalanítod. Egyébként mikor az én cicám vemhes volt, ugyanazt kapta amit egyébként is. Tápot, szalámit és főtt húst. Kicsit többet mint általában. Egészséges kis cicái lettek.
2012. ápr. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
51%
Értjük. Ugyanazt egye mint eddig + vitamin. Eddig ok. Viszont én vagyok az, aki az ivartalanítással jön majd. Szóval, mivel értem, ezért meg szeretném kérdezni, hogy tudod-e, hogy a kicsik oltásai mennyibe fognak kerülni? Kölykönként 15.000-nél kezdődik. Még mindig nem buli az ivartalanítás?
2012. ápr. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
0%
Nalunk altalaban bojtolnek,vagyis kenyeret esznek,de neha egeret is fognak
2012. ápr. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
80%
Én ivartalanítás párti vagyok, ne érts félre, csak olyan rossz hogy ha valaki feltesz egy ilyen kérdést, egyből -és nagyon sokan bunkón- lehurrogják, mikor a kérdés nem erről szól, és azt sem tudjuk ugye milyen cica, mikor lehet dolgunk kezdő tenyésztővel, olyannal aki fajtiszta kiscicákat szeretne, és akármi hasonló. Ez azért zavar, mert nekem például volt cicám, mi szerettük volna hogy legyenek kölykei, mert sokan mondták hogy majd szeretnének belőle egyet, semmi gond nem is volt jöttek a kiscicák, elajándékoztuk őket, már azelőtt elkeltek, hogy megszülettek volna (sajnos, mert egyet nagyon meg akartam tartani)Ha akkor énis feltettem volna egy ilyen kérdést, engem is lehurrogtak volna, ami nem esett volna jól. Mi itt nem tudhatjuk hogy mit tervez a kérdező a kiscicákkal. Én vagyok olyan jóhiszemű, hogy aki kiscicát vállal tudja milyen felelősség, és mennyi pénz (oltások, junior tp stb) És bár tudom hogy sokan nem törődnek ezzel, és azért lesz vemhes a mcskájuk, nem tetszik az sem hogy egy ártatlan kérdésre sokszor alapból támadnak, és fogalmuk sincs a körülményekről.
2012. ápr. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ok. Én csak azt javaslom, hogy látogass el egyszer egy menhelyre (nem kell sintértelepre, bőven elég a menhely is) és az ottani gondozókkal beszélgess el arról, hogy az ottani állatok hogyan kerültek be és mennyi ideje várnak gazdira és kik nem várnak már gazdira. Megdöbbentő, de a nagyobb százalékuk családból leadott és ivaros, már szaporodott és keverék. Nagyon szomorú ez. Statisztikailag minden családban született alomból egy kölyök előbb-utóbb bekerül és többjük tovább szaporodik. Tehát nem én vagyok, aki leadja, de tőlem származik a cica, enyém az anyja/nagyanyja... Ha az ember ezzel szembenéz, akkor képes lesz rá, hogy máshogy gondolkozzon.
2012. ápr. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
52%
Az is jól jön, ha tudod hogy ilyenkor naponta többször adj neki kaját de kevesebbet, és ugyanazt adtam neki, amit általában, és normális kismacskái születtek.
2012. ápr. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
52%
Junior kaját adjál neki, mert abban több a tápanyag, v mi a szösz
2012. ápr. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Tudom, csak mint mondtam, sokan nagyon bunkón állnak hozzá azokhoz az emberekhez akik ilyen kérdést tesznek föl, és tudom hogy nekem se esne jól, én is felháborodnék, és többet valószínűleg nem írnék ide, és ha tök hülye lennék a macskákhoz, meg úgy általában mindenhez ki tudja mi lenne a cicámmal ha már kérdezni se merek?

És inkább kérdezzen az ember a kiscicákról, cicáról minthogy aztán valami bajuk legyen. Most nem a kérdezőre gondolok hanem úgy általában.

2012. ápr. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm Viorica :)

Ő, igen a cicám Brit cica de nemfogom bezárni a lakásba mert megőrülne, én is megőrülnék zárt helyen, szóval a cücük bármilyenek lesznek tuti elviszik őket, egyébként elég váratlan volt a dolog ugyanit 10hónapos elmúlt és nem tüzelt viszont a kanok elkezdték körbeállni és konkrétan egyik hajnalba anyóssal úgy halátszuk ki a kocsi alól este haza se jött, és 8 kan állta körül. Szerintem ő se értette mi a szitu, ez 2x megtörtént és utána kezdett el gürrögni meg pucsítani. De egyébként meg kis ribi mert kitudja nyitni az ajtókat és be is engedi a környék cicát :) És igen következő alkalommal másik márkás macsekkal kívánom összepakolni :) De pl az itthoni kanokat tutira kiherélném de csak azért szegénykét, hogy 2x akkora legyen a vörös perzsa. Köszönöm a segítséget, egyébként minden frinc francot összevásárolok neki, tömöm mint a hülye de nem vastagodik csak a lábaközött nő a lógó háj :D:) Alig várom hogy duci legyen a babákkal.

2012. ápr. 21. 06:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!