Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy újszülött kismacskát hány...

Egy újszülött kismacskát hány hét után lehet megsimogatni?

Figyelt kérdés

Pároméknál születtek cicák, az anya macska nagyon aranyos, kedves. úgy tudom hogy kb. 2 hét után lehet simogatni másnak is, (nekem is) de nem vagyok biztos benne.

Nem szeretném ha miattam nem foglalkozna a cicákkal utána az anyacica. De nagyon aranyosak és már simizném őket:D Főleg, a legkisebbet, olyan szép és olyan aranyos:) Ő a kedvencem már most:D

2hét vagy több? Mikor nyílnak ki a szemük, mikor kezdenek el járni(tanulni) stb.?:)


2012. ápr. 13. 18:26
 1/8 anonim ***** válasza:
51%

Mi már kénytelenek voltunk az első napon megfogni a cicákat(mert a tető alá fialt a cicánk és ki kellett bontani a tetőt, hogy ki tudjuk őket szedni)

de a macskánknak semmi baja nem volt, ugyanúgy foglalkozott velük, csak utána megmosdatta őket alaposan.

a szemük 1-2hét szerintem. szép kék lesz az elején:) járni már hamar elfognak kezdeni, de az inkább még mászás:) de hamar tanulnak nagyon:)

szerintem 2 hét után már óvatosan megfoghatod a cicukat az anya előtt. ha nem tiltakozik persze:)

2012. ápr. 13. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
61%
Kedves kérdező. Ha hiszed ha nem, én amint a cicákat az anyukájuk letisztogatta a méhlepény maradványaitól, rögtön kivettem, és megsimiztem mindegyiket. Persze azt tudnod kell, hogy nekem a cicával,/anyacica/ olyan erős kötődésem volt, hogy tulajdonképpen én vezettem le a szülést. Szerintem nyugodtan kiveheted a piciket, és simogasd meg őket. Nem lesz semmi bajuk:)A szemük olyan 1 hét /10 nap/ után már kinyílik, járni pedig már 2 hetes korban kezdenek/ bár az enyémek nyüzsögtek rögtön a szülés után/ nem azt mondom, hogy futkároztak, vagy ilyesmi, de a cici keresése közben bizony sokat rohangásztak:)/ ezt most úgy viccesen próbálom leírni, mindent felvettem videóra/ és tényleg, olyan kis ügyesek voltak mind:)))3 hét után már nyüzsögni fognak, valami tündéri, és megható, ahogy a kinti világban próbálgatják magukat. Több ezer képem is van róluk, / mániákusan szeretem a cicákat/. Ne aggódj, nem lesz semmi gond, ha megsimogatod őket:))üdv.
2012. ápr. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%
azonnal lehet simogatni.azért mondták régen,hogy az elején ne,mert mindenféle bacilust átrakhatsz rájuk más macskákról. De ha az anya oltott, és te se fogdostál oltatlan kóbormacskát akkor azonnal megfoghatod
2012. ápr. 13. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt már kis hízelgős anyamacskám, lefialt, lehet megengedte volna, hogy megfogjam őket, de nem fogtam. Oda fialt elérhető helyre, láthattam őket, de majd csak olyan jó süldő korukban simiztem meg először őket. Amikor még nem tudnak szaladni nagyon.
2012. ápr. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Azonnal simogathatod, kb. 6 nap múlva nyílik ki a szemük.
2012. ápr. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
milyen degenerált barom pontozza le a normális válaszokat??
2012. ápr. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A kiscicanak a szemuk 8-11 napos korukban nyilik ki.
2012. ápr. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi az első perctől kezdve simogattuk őket, kivettük a dobozból, amit a fialáshoz csináltunk a cicámnak. Sosem volt gond belőle, foglalkozott velük továbbra is ugyanúgy, viszont a cicák legalább szokták az emberekkel való érintkezést, és mire a gazdáikhoz kerültek teljesen megszelídültek. Mindig pozitív visszajelzéseket kaptunk arról, hogy "kedves" cicákat kaptak tőlünk.
2012. ápr. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!