Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért ivartalaníttatod a...

Miért ivartalaníttatod a macskádat? És miért nem?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 16. 12:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem lakásban tartott macskáim vannak, és megőrjítettek a tüzelési időszak alatti egész éjszakákon át tartó vernyákolással! Azonkívül a nem kívánatos szaporulatot is el akartam kerülni!Van elég kóbor macska az utcákon, és éppen elég kölyök van kitéve brutális pusztításnak. Ehhez nem kívántam hozzájárulni!
2012. ápr. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Mert benne van a szerződésben. De ha TK nélküli házicica lenne, akkor is ivartalaníttatnám.

Mert nem pisil büdöset, nem jelöl, nincs megőrülve párzási időszakban, nem szökik, ha nőstény, biztosan nem hal bele az ellésbe, ha kandúr, nem verekedik a nőstényért, plusz nem akarom, hogy feleslegesen szaporodjon. Már így is tele vannak gazdi nélküli macskákkal a utcák és a menhelyek. Nem én akarok rátenni még egy lapáttal.

2012. ápr. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Menhelyről hoztam, ivartalanítva volt. Nagyon az ivartalanítás ellen voltam, szóval ha rajtam múlt volna, biztosan nem teszem meg.

Lakáscica lett belőle, és be kellett látnom, hogy tényleg jó, hogy ivartalanítva van. Máshogy nem tűrné ezt a bezártságot. Mindenesetre nem normális, a természet ellen való dolog ez, és majd akkor lesz még egy cicám, ha kertes házam lesz, ahol ki lehet engedni az udvarra, hogy vadásszon gyíkokra meg ilyesmi.

2012. ápr. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk kertes házunk van, kinti benti lány cica. Nem kívánt szaporulatot akartam ezzel megelőzni, meg sok egyéb előnye is van, és ugyanúgy vadászik mint előtte, tulajdonságilag semmi változás nincs rajta.
2012. ápr. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Kinti-benti nőstény cicám van. Nem szerettem volna felesleges szaporulatot egy tk. nélküli házimacskától. Van elég gazdátlan macska így is sajnos...
2012. ápr. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2 nőstényem van, kinti-bentiek, ivartalanítottak. Nem akarok 4 "rakat" kiscicát egy évben, ráadásul amit a kandúrok levágtak..idegesítő. Az enyémek sokkal bújósabbak lettek, viszont ugyanúgy vadásznak.
2012. ápr. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mert nem akartam felesleges macskaszaporulatot.
2012. ápr. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!