Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen fajta tápot adtok a...

Milyen fajta tápot adtok a cicátoknak?

Figyelt kérdés

Ivartalanított cicáim vannak. Sokszor olvasom, hogy minőségi tápot kell adni nekik.

Melyik a minőségi? Én Whiskast vagy Friskiest szoktam venni, konzervből többfélét is esznek. Ezek a fajták nem minőségiek?


2009. jún. 20. 22:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Friskies-t ne. Főleg, ha kandúr is eszi. Az állatorvosom mondta, hogy húgykövességnél (ez általában a kandúrok betegsége) 10-ből 9 cica Friskies-t eszik. Ez pedig elég komoly betegség.:(
2009. jún. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az én cicám, Őfelsége Bolyhos csak a Whiskast hajlandó megenni. Mást nem. Elkényeztetett kis dög, nyakonvágnám azt, aki így elkényeztette.


A Whiskas és a Kitekat vagy a Darling jó lesz. A Frieskiesről én csak rosszat hallottam.

2009. jún. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az enyém (nőstény) a Friskies-t szereti a legjobban valamiért, a Royal Caninnál is jobban. A Whiskas-t meg utálja.


Eddig váltogattam neki, Friskies - Purina - Royal Canin - DM-es biomacskatáp, de akkor a Friskies-t asszem, mostantól kihagyom.

2009. jún. 20. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
92%

Csak Whiskas kaját nem szabad adni,mert rászokik a macska és nem lesz hajlandó mást megenni! Keverni kell a tápot,vagy az alutasakosat. Pl: Whiskas száraz táp + Multi Fit táp Fokozatosan csökkenteni kell a Whiskas arányát. Visszatérve a kérdésre. Én ezeket adom a kisciámnak: Select Gold, Multi Fit Junior, Whiskas Junior. A tápok összetételét kell nézni. Egyik szakértő ismerősön a következőket írta:

Alapvetően 3 kategóriás száraz-nedves táp létezik:

1,Prémium kategóriás tápok ezekben nincs tartósítószer,színezék és szója,és minden alapvető antioxidáns és vitamin benne van tehát nem kell mellé sem vitamin,sőt ha rá tudjuk az állatkát szoktatni hogy csak ezt egye

Ezek eleve húsalapú tápok,tehát magasabb a fehérjetartalma(hústartalma)

Sokkal táplálóbb és nagyon kevés kell belőle,egy kifejlett macsinak,márkától függően napi 40-80gramm

(pl Mimóza)akkor nem kell konzerveleség sem


2,Középkategóriás tápok,ezek általában gabonaalapú tápok,de ettől függetlenül van valamennyi hústartalmuk is,de mivel nem olyan sok ezért kell kiegészítésnek,szaftos eledel is,és valamennyi multivitamin,pl

Cicusimádónak amit vittem a Gimpet Multivitan paszta

De szinte ezekből is a 80%-ban nincs szója,színezék s tartósítószer,perse márkafüggő is

Ebből a napi adag márkától függően napi 80-100gramm+konzerv


3,Kommerz tápok,amik gyakorlatilag semmilyen tápértékkel nem rendelkeznek(max 4%hús)a többi szója-színezék,illatanyag és tartósítószer

Ezek összetétele nagyjából 70%szója,20%gabona,10%tartósító,színezék,nyomelemekben húsdarálék

Ha valaki mégis ezt adja valamiért akkor érdemes venni magas vitamin és hústartalmú konzervet,de lényegesen drágábban fog kijönni anyagilag


És akkor jöjjön a reklám kedvéért néhány márka is a mondatok mellé


Prémium tápnak számít:

Szárazból:

Royal Canin,Hills,Iams,Eukanuba,Select Gold,Acana,Premier

Konzervből:

Vom Feinstein,Sheba,Premier,Almo Nature,Hills,Miamor,Carny


Középkategóriás tápnak számít:

Szárazból:

Multifit,Happy Cat,Cat Chow,Bioplan

Konzervből:

Multifit,Gourmet,Felix,Bioplan


Kommerznek számít:

Szárazból:Kitekat,Darling,Whiskas,FitFun,és a a többi "xy"gazdaságos

Konzervből:

UGYANEZEK

2009. jún. 21. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én pont a héten voltam az ivartalanított kandúr cicámmal az orvosnál. Ő mondta, hogy mindenképp a minőségi táp az amit venni kell, mégha drága is. Mi friskies száraz tápot adunk neki, és bizony a konzerves kajára se sajnáljuk a pénzt. Rendszerint gourmet, vagy sheba-t kap. Igaz ennek darabja 250-350forint, de megéri, mert ettől még soha nemvolt semmi baja. És úgygondolom, hogyha az ember magára is költ, h jó minőségű, finom ételeket egyen, akkor a kisállatára is fordítania kell. És ő ezt meg is hálálja. az enyém nem arról híres h nagyon bújós lenne, de mióta (kb 1 éve) ilyen tápot kap, azóta meg is hálálja. minden este mikor lefexem, idebújuk mellém, itt van egy órát velem. És ez nagyon jó:)
2009. jún. 21. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Orijen 6 féle halas táp cicáknak
2009. jún. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Eleinte mi is konzervvel etettük ( Friskies-zel vagy Darlinggal) aztán áttértünk a csirkenyakra. Időigényes megcsinálni, mert fel kell darabolni, de azóta a konzervre rá sem néz. A doki megdicsért minket, mert így edzi a fogait, nem lesz fogköve, stb. 16 éves, ivartalanított kandúr :)
2009. jún. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia! Mivel az ivartalanitott cica hajlamos a hízásra, és a húgykövesedésre, én az ivartalanitott cicámat a következőkkel etetem.

Royal Canin Sterilised 37. Védi a húgyuti rendszert, szabályozza a vizelet savasságát. Magas fehérjetartalom.


Royal Canin Oral Sensitív 30. Csökkenti a fogkőképződést, foglepedéket, segíti a szőrlabdák eltávolítását mivel rostos.


Royal Canin Light 40. Elhízás ellen. Kevesebb energia van benne és sok fehérje, L-karnitin. Megőrzi az izmokat.


Konzervbe pedig Hills konzervek. Főleg az Ocean Fish

2009. jún. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!