Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Akik nem sterilized tápot...

Akik nem sterilized tápot adtok az ivartalanított cicátoknak, nem féltek, h baja lesz, vagy más módon védekeztek a húgykő ellen?

Figyelt kérdés
Mert én sem adok nekik sterilizedot, mert pl a dm-es táp sokkal jobb minőségű, mint mjuk a cat chow, royalra viszont nincsen pénzem, de félek, h húgyköves lesz a cica. Vagy ez a sterilized dolog csak reklám? Esetleg más módon is lehet a cica vizeletét savanyítani? Mit gondoltok erről?
2011. okt. 28. 18:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Én a Purina One Sterilized tápját etetem. Sokkal jobb minőségű, mint a Cat Chow ,árban is elfogadható és a cicák nagyon szeretik.
2011. okt. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Ildikó999 ***** válasza:
100%
Az én cicám még nincs ivartalanítva, de olvasgatok a témáról, és több helyen azt olvastam hogy tévhit ez a húgyköves dolog. Szerintem semmi baja nem lesz a cicádnak attól hogy nem kap agyon reklámozott cica kaját.
2011. okt. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Ha esetleg megvan az az oldal ahol ezt a tévhit dolgot olvastad, belinkelnéd, kérlek? Köszönöm!
2011. okt. 29. 03:36
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
A család cicája agyonreklámozott tápon élt,akkor még nem vltunk tájékozottak a témában.Bizony gallyrament a hugyvezetéke,kinok kinját élte át,mutéttel egyutt.az agyon reklámozott táp pont egy ft-ot sem ér.mindig olvassátok el a cimkét az adott táp hustartalmát:az olcsobbal 4% hus tartalmaznak.
2011. okt. 29. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:

Az én cicám is a reklámozott szárazkaját kapta, majd kb. 6 éves korában vese-homokos lett. Lerakódott a sok "vitamin" a veséjében, majd katéterezéssel, és sok injekcióval sikerült megmenteni az életét. Azóta állatorvos által felírt gyógytáppal etetem, melyben vízhajtó és "ülepedés gátló" van.

Szerintem még idejében okos dolog megelőzni a komolyabb baj kialakulását.

2011. okt. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
"Agyon reklámozni" pont a legrosszabb minőségűeket szokták. Pl. Whiskas és társai. Amikben 4% a hústartalom, az is rossz minőségű: csont,toll,szőr és hasonló maradványok összedarálva. Azokat,ha jót akarsz a cicádnak,akkor messzire elkerülöd. A jobbakat nem látod a tévében és azokkal nem is szokott gond lenni.
2011. okt. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Igen nem is whiskasra gondoltam amúgy, hanem nem reklámozott, de magas hústartalmű tápokra, amik nem sterilizedok. Pl.: a winston táp 30% húst tartalmaz. Attól pl lehet baja a cicának? Mmint amiatt h nem sterilized.
2011. okt. 29. 15:22
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Évekkel ezelőtt hőn szeretett NEM ivartalanított cicám lett húgyköves, belehalt. Azóta az ivartalanított cicámnak veszek steril tápot, vegyesen kapja a KitKattal meg a nemtudom milyen nevű száraztáppal. Mivel odavan a száraz tápért muszáj vennem neki. Már 10 éves és eddig így minden rendben van !
2011. okt. 30. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
mondjuk olvastam, hogy hajlam kérdése is a dolog! Akkor még ugyanennyi boldog, egészséges évet a cicádnak!!!
2011. okt. 30. 16:59
 10/14 anonim ***** válasza:

Én nemcsak szárazat adok, hanem vegyesen, konzervet, nyers húst és különböző száraz tápokat. Nem sterilized-et, hanem "rendes" prémiumokat, ám alig eszik. A cat chow-t azt ennék.

Bocs a kérdésért, de megírnád, melyik DM-es tápra gondolsz?

2011. okt. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!