Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi a véleményetek? Mi lesz ebből?

Mi a véleményetek? Mi lesz ebből?

Figyelt kérdés

Mától vigyázunk egy 7 hetes fiú cicára. A bonyodalom az, hogy van egy ivartalanított 1 éves lány cicánk akinek érthetően nem tetszik a helyzet. Fúj, morog, "panaszkodik". A kicsit nem igazán zavarja a dolog, meghúzza magát, már nem is igazán menekül.

A mi cicánk próbálkozik ismerkedni, de amit igazán nem értek, hogy egyik pillanatban elkezdi nyalogatni a fejét, [morgás és fújással vegyítve] de az előbb ahogy újból közelebb merészkedett, egy jó nagy pofont sózott a picire.

Pedig már kezdtem örülni, hogy meglesznek.

Tudom hogy nem 1-2 óra alatt barátkoznak meg, de kíváncsi vagyok a véleményetekre, hogy mi sülhet ebből ki? Esetleg tanácsok?



2012. ápr. 26. 11:47
 1/10 anonim ***** válasza:
48%
én a helyedben odafigyelnék a kicsire mert lehet hogy megfujtja, nálunk is volt ilyen
2012. ápr. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
figyelj a kölyökre, mert vannak tragikus kivételek, de összességében az a jellemző, h ha eltelik egy kis idő, a macska elfogadja a "később érkező" fajtársát. anyum nagy macskabolond. volt egy nőstény cicája, imádták egymást. aztán lett egy kölyök is. a nagy utálta, morgott rá, pofozta, ha anyum hívta, elbújt az ágy alá, nem engedte, h hozzányúljon, morgott, fújt és csapkodott felé a mancsával. ezért aztán el voltak különítve. egyikük a tesóm szobájában, másikuk a lakás többi részében, mindezt felváltva. mígnem egyszer hiba csúszott a gépezetbe és a kiscica kint volt a lakásban, anyum gyorsan bevitte a tesóm szobájába és örült, h megúszta a bunyót. eltelt 30-40 perc és kereste az a felnőtt macskát, mire kiderült, h a tesóm bezárta a szobájába, és helyette kiengedte a kicsit. elfelejtett szólni. ők ketten meg gyönyörűen megbékéltek egymással, amíg össze voltak zárva. attól kezdve hatalmas spanok voltak :)
2012. ápr. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Tényleg lehetnek problémák, ezért figyelj oda nagyon?

Egy ilyen pici cicának miért kell ideiglenes hely? Nincs gazdija?

2012. ápr. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Itt az előzmény: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__macskak__2898516-1-ev..


Nem rég került hozzájuk a cicc, nem volt még nekik, így szerintem nem is kalkuláltak azzal, hogy elfognak utazni hosszú hétvégére, így minket kértek meg, mert tudják hogy mi szeretjük a cicákat.


Én picit morcos vagyok ez miatt, és persze nem azért mert nem szívesen vigyázok rá, vagy kín szívességet tenni, mert nagyon édes a macsek, de ez nagy felelősség így.


Minden szemem rajtuk van.


Az előbb megint szaglászta, egy ideig morgás nélkül, aztán nyalogatta is, a kicsi elkezdett dorombolni is. Aztán a nagy cicc gondol egyet fúj, morog, és elszalad.

2012. ápr. 26. 12:39
 5/10 A kérdező kommentje:

Normális ha a nagy cica elkezdte tépkedni/húzni a kiscica szőrét? Ez is a "tisztogatással" jár? A kicsi nem is igazán vette észre.

Sajnos nem tudom hogyan viselkedik egymással 2 cicó.

2012. ápr. 26. 13:22
 6/10 anonim ***** válasza:
persze, ha a kismacska elkezd majd nőlni akkor utána már nem lesz vele agresszív, inkább a testesebb bakmacska az amelyik hajlamos a kölyökmacskát eltenni láb alól, nősténynél is előfordul, de ritka. figyelj oda rájuk amíg nem lesz néhány hónapos a macsek, utána már nem érheti baj.
2012. ápr. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Hát a nagy nyilván betolakodónak érzi, aki az ő kis birodalmát akarja elfoglalni. Nálunk, amikor kiscicák lettek, az öreg macskánk nagyon fújt rájuk, sőt, a szoptatás után a saját anyjuk is!

A kicsit meg barátkoztak volna. Az anyjukkal azóta "kibékültek", az öreg még mindig haragszik rájuk, de azért megtűri őket. Nincs jó viszony, most is sokszor fúj, morog, de komoly konfliktus még nem volt (mindegyik lány amúgy).

2012. ápr. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
.
2012. máj. 1. 18:59
 9/10 A kérdező kommentje:

Hopp, az előzőt nem így akartam. :-)

A vége az lett, hogy nagyon megszerették egymást. Együtt alszanak, nyalakodnak, és a mi cicánk abszolút anyáskodik a kicsi felett.

Szerencsére jól végződött a dolog. :)

2012. máj. 1. 19:01
 10/10 anonim ***** válasza:
na ennek örülök akkor happy end
2012. máj. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!