Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A szuka kutyám most lesz 1...

A szuka kutyám most lesz 1 hónap múlva 2 éves, de befedezte a kanom. Lehet ebből baj? Nem fiatal még hozzá?

Figyelt kérdés
2011. aug. 28. 23:27
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
1x már tüzelt.
2011. aug. 28. 23:30
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem fiatal még hozzá. Legkorábban a harmadik tüzelésnél javasolják a tenyésztésbe vonást. Még a kutyád is fejlődésben van, és egyáltalán nem jó, hogy a kölykök elvonják tőle a tápanyagot. Simán rámehet a csípője egy ilyen korai vemhességre, pláne ha nagytestű. Eleve a plusz súly, amit a kölykök miatt kel viselnie deformálhatja a növésben lévő csontozatot izületeket.


Szerintem a kutyád érdekében a legokosabb döntés az ivartalanítás lenne, még most.

2011. aug. 29. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

2 évesen nem fiatal hozzá, ekkor szokták elkezdeni a tenyésztést. (ez már a 4. tüzelése, évente 2x tüzel, már fél évesen is.)

viszont ha nem tenyésztő vagy, jobban jársz, ha még most (még most sem késő) gyorsan ivartalaníttatod, megkíméled a szukádat és magadat is sok melótól...


(meg a kiskutyákat is attól, hogy menhelyen végezzék...)

2011. aug. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

3.tüzeléstől kezdik a tenyésztést,nem életkortól függ.

tehát ha 1x tüzelt akkor még korai.

2011. aug. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
14%

mint mondtam, MINDEN kutya fél éves korában tüzel először, és félévente tüzel.

nincs olyan, hogy 2 évesen még csak 1x tüzelt...


de olyan sem kellene hogy legyen, hogy nem tenyésztő vagy, de szaporítod a kutyákat...

2011. aug. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
mit vártok töle nem értem szerencsétlen gyerek nem ért semmihez...
2011. aug. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

"mint mondtam, MINDEN kutya fél éves korában tüzel először, és félévente tüzel. "


jelzem NEM MINDEN kutya tüzel félévesen. Az enyém 13 hónapos volt amikor először tüzelt, majd 7 (és nem 6) hónapra rá újra. 2 éves korára nem fog 3szor sem tüezlni...


A kedves kérdező meg miért nem tud vigyázni ha már két ivaros kutyája van???? Most komolyan, ennyi felelőtlen embert amennyi ezen az oldalon összegyűlik... nem kell csodálkozni, h ennyi kutya van menhelyen, rossz körülmények között ill. már az h ennyi kutya van úgy am block.

Egyébként meg ivartalanítás!! Vagy ha tudod a pontos időpontot akkor esemény utáni injekció.

2011. aug. 29. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

11:30, annyira jó, hogy ilyen okos vagy. Az én kutyám 14 hónaposan tüzelt először. Akkor ő nem kutya?

Ismerek olyat, akinek a kutyája másfél évesen kezdte. Ő sem kutya?

Számolgass csak, hogy 2 éves korukban akkor hanyadik tüzelésnél járnak majd...


Egyébként szűrések, tenyésszemle megvannak?

Hanyadik tüzelés?

2011. aug. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
nem,abba az esetbe ha van tenyész szemléjük,egészségügyi szürésük és hivatásos tenyésztő vagy,ha nincs ebböl semmi akkor egy szaporitó vagy
2011. aug. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
18%
A szaporító az, akinek sok kutyája van rossz körülmények között. Ha van két kutyája és egyszer lesznek kölykök, attól még nem szaporító. Én is szeretnék majd az enyémnek, de nem érzem azt, hogy ezzel akkora bűnt követnék el.
2013. nov. 14. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!