Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha elpusztul az öreg cicánk,...

Ha elpusztul az öreg cicánk, hogyan gondoskodhatok a rendes "végső nyugalomra" helyezéséről?

Figyelt kérdés
12 éves a cicánk, szerencsére kiváló egészségnek örvend. De egyszer sajnos eljön majd az idő, és lehet, hogy nem állatorvosnál fog bekövetkezni, hanem mondjuk otthon. Lakótelepen élünk, nincs lehetőség szegényt a kertben elföldelni. Mit lehetne tenni majd a cicus földi maradványaival, kihez kell majd olyankor fordulni?
2012. máj. 2. 15:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Miskolcon pl. van állattemető a város szélén az erdőben.

Jó, lehet, hogy nem teljesen hivatalos, de rettentő sok sír van ott, nekem is 3 patkányom van eltemetve.


Nálatok nincs a közelben erdős rész a városon kívül?

Vagy telek?

2012. máj. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Láttam pár embert akik a kedvenceiket az erdőben ásták el és olyan aranyos kis emlékhelyet csináltak, hogy nem jött rá senki, hogy az ott egy sír.
2012. máj. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Várostól függ. Pl. Budapesten van egy kisállat temető, nem tudom pontosan a nevét+címét, de ha beütöd, a Google kiadja.
2012. máj. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 blackcats ***** válasza:
100%
Én elhamvasztattam és kis urnában őrzöm a földi maradványait, lehet hogy morbidként hangzik, de velem van így 2 év után is (30 000 ezer Ft-be kerül)! Általában minden lakótelepi lelkiismeretes állatorvosnak van egy megbízható kis állat hamvasztó tsz-a, amit ha bírsz végig "aszisztálsz", hogy meggyőződj róla, valóban a kedvenced földi hamvai van benne!!!
2012. máj. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 blackcats ***** válasza:
Bocsánat, de ezt nem tudom kíméletesebben megfogalmazni...
2012. máj. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Enyémet szépen begöngyöltem a kedvenc kis takarójába, egy szép dobozba raktuk. Házunkhoz közel van egy erdős-bokros völgy, ott az úttól jóval beljebb temettük el, oda már nem mennek be a kutyák. Épp rálátok a helyre. 16 évig élt velünk.
2012. máj. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket. Sajnos Debrecenben nincs kisállat-temető (fura, nem?), a "valahol elföldelés" pedig - elvileg - jogellenes. Marad az állatorvos, akitől majd megkérdezem, hogy ha úgy adódik, vállal-e ilyet, illetőleg a "tilosban elásás".

Ő a legelső cicám, egy tündéri sziámi, akit nagyon szeretek és teljes értékű családtag, ezért próbálok már most előre gondolkodni, hogy mi lesz vele, ha elmegy.

2012. máj. 3. 15:11

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!