Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lesz valami baja a kiscicáknak?

Lesz valami baja a kiscicáknak?

Figyelt kérdés

Szombaton születtek mega kiscicáink, a cicámnak ez az első fialása. Amikor születtek nyalogatta őket, de azóta nem láttuk egyszer sem, rendesen eteti őket és velük alszik meg minden, csak nem látjuk, hogy nyalogatná őket.. Hallottam, hogy a piciknek azért nyalogatja az anya cica a hasát mega feneküket, mert még nem tudnak maguktól kakálni, de ha az én cicám nem csinálja akkor lesz valami baja a piciknek? Régebben találtunk újszülött cicákat egy dobozba kidobva az utcára és hazahoztuk őket, és akkor langyos nedves vattával töröltük a pocijuktól lefelé és bevált. Most is ezt kéne tenni? Bár az, hogy nem látjuk, hogy nyalná őket nem jelenti, hogy nem teszi, de azért fura, hogy senki sem látta még egyszer sem :S Mit tegyünk?

egy aggódó gazdi


2009. jún. 24. 19:34
 1/5 anonim ***** válasza:
ha nem látod, egyszer egyszer nyugodtan megtörölgetheted őket, de valószínű hogy ápolja,ha eteti őket rendesen.
2009. jún. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ne izgulj! :) Biztosan szépen ellátja őket! Akkor (is) szokta nyalogatni, amikor éppen jóllakott a cicamama:) (nekem bent születnek a kiscirmik már évek óta), vagy kintről jön be, vagy éppen sírnak valami miatt stb. Szóval nincs gond, ha szoptat és ott van mellettük, akkor "azt" is elvégzi, ne félj! Ne csinálj velük semmit!
2009. jún. 25. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekünk már rengeteg kiscicánk volt.

Én tapasztalatból tudom, hogy nem csak akkor indul be a cicák emésztése ha nyalja a cicamama őket, hanem amikor rájuk ül, akkor is. Mindenképpen megoldja valahogy, hisz a cicamama ösztöne tudja hogy mit kell csinálni! Ne aggódj, semmi baj nem lesz!


Ui.: Semmiképp se nyúljatok a kicsikhez! Nem szabad! Mert akkor átveszi a szagotokat, vagy ha nemis, a vatta elveszi a mamacica szagát a kicsikről, és akkor elhagyja a kicsiket, mert azt hiszi, nem az övé. Ez nagyon fontos, nagyon figyelj rá! Mi már egyszer beleestünk ebbe a hibába, ugyan így csináltuk vizes vattával, és nem etette őket a gazdi, és mind éhen haltak! :(


Sok szerencsét, sok sikert! :)

2009. jún. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépena válaszokat! jól vannak a picik, a cica mama mindent nagyon ügyesen csinál:) annyira h óriási nagyok mára már a picik :) már "tipegnek" :P
2009. júl. 10. 19:21
 5/5 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszadó vagyok:

Nagyon örülök neki :)

Jó "cicanevelgetést/dédelgetést"

2009. aug. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!