Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan vegyem rá, hogy bevegye...

Hogyan vegyem rá, hogy bevegye a féreghajtót?

Figyelt kérdés

Féreghajtó tablettát szerettem volna beadni a cicámnak. Összetörtem és bele kevertem a konzerves kajájába, de amint megérezte benne a gyógyszert nem evett tovább...


Már korábban is próbálkoztam neki tablettát beadni, de sosem sikerült, mert mindig amint megérezte benne otthagyta, bármibe is kevertem bele a tablettát. ( mindig porrá törve próbálom neki oda adni)


Tudtok valamit amivel betudom neki adni? Vagy a tablettán kívül más féreghajtót?? Nektek milyen tapasztalataitok vannak?



2012. máj. 11. 07:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Pár golyócska a májkrémből gyanútlanná teszi, a 3.ban lehet egy darabka vagy egész gyógyszer. Ezzel mindig túljárunk az eszén!:)
2012. máj. 11. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
valamelyik nap voltamállatorvosnál, volt egy plakát: spot on féreghajtó cicáknak (biztos jó drága, de gondolom a cicák mosakodását használja ki) a másik verzió (amit a doki is használ és kicsit kinzás szerű) hogy belenyomod a szájába, összeszorítd neki, és elkezded a torkát lefelé simogató mozdulatokkal picit nyomni (nyelésre ingerli) a mi cicánknál bevált (anyu megtudta csinálni) viszont rokonoknak nem sikerült, mert nem tudták lefogni a macskát
2012. máj. 11. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Megfogod a cicát és lenyomod a torkán.Ha ez nem megy akkor:porrá zúzod a tablettát egy kis vízzel hígítod-fecskendőbe felszívod és azt a szájába erőlteted.Vagy:Féreghajtó paszta amit szeretnek is.Vagy amit az előttem szóló írt:féreghajtó cseppek amik úgy működnek mint a bolha írtó cseppek.Felszívódik a bőrön keresztül és ez véd a szívférgesség ellen is.Igaz ez utóbbi a legdrágább is kb.2-3 ezer forint.
2012. máj. 11. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Egyik cicámnak én adtam be. Jó mélyen tedd be a tablettát a nyelvére, és óvatosan szorítsd össze egy kicsit a száját. Az én kandúrom így simán lenyelte. Nálunk sem vált be a kajás módszer.


Egyébként az orvost is megkérheted, hogy adja be a cicusnak, ha végképp nem sikerül neked (de szerintem sikerülni fog! :) ).

2012. máj. 11. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Megfogod, kinyitod a száját és minnél mélyebbre beteszed neki a bogyeszt, úgyhogy ne legyen esélye visszaköpni (ha mégis, akkor újra beteszed neki) és kész. Ha egymagad nem megy kérj meg vkit, hogy fogja le. :)
2012. máj. 11. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Vicuska87 ***** válasza:
Megfogod a cicust, száj kinyit, tabletta betesz, száj összecsuk, nyak masszírozás, tablettát lenyeli.
2012. máj. 11. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem párom adta be neki.Összetörte,vízzel higította és egy kiskanállal a szájába tuszmálta.Kénytelen volt lenyelni :)
2012. máj. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
én azt olvastam egy könyvben hogy szétnyitod a száját bele rakod a a tablettát és elkezded masszírozni a torkát sokáig hogy lenyelje persze ha nagy a tabletta többszöre add be neki kegyetlen módszernek hangzik de szerintem jó
2012. máj. 12. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!