Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen kölyökmacska tápot...

Milyen kölyökmacska tápot vegyek egy pici cicának?

Figyelt kérdés
Szeretném egészségesen, a legjobb minőségű táppal etetni, amivel optimálisan hozzájárulok a fejlődéséhez. Kinti cicus lesz. Már eszik, nagyon játékos. Mit kell neki beszereznem? Eddig még nem volt cicusom, nem tudom mivel tehetnék a kedvére, hogyan neveljem? A nevére, igaz még csak tegnap kaptuk, még nem hallgat, és arra sem, ha hívom. Ez változni fog?

#macska #cica #macska eledel.
2012. máj. 13. 11:34
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:

Persze ez változni fog,csak idő kell,hogy összeszokjatok :)

A tápoknál én nagyon szeretem az acanát amiből nincs külön kölyök táp,de ez minden idős macskának kiváló és gazdak húsban.Adhatsz neki nyers húst is(sertés tilos)az a legjobb ne szoktasd rá a konzervekre,mert drága is és tele van ízfokozókkal.Gratulálok a cicához!

2012. máj. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
A kiscicáknak a legjobb a konzervos táp :)
2012. máj. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Most Kite Katt (remélem így írják) tápot vettem neki. Ezt kaptam a cba-ban, de még ebben volt a "legtöbb hús" a másik cicatáphoz képest...De hétfőn elmennék egy állateledel boltba, és ott vennék neki kimondottan kismacskának tápot. De kissé bizonytalan vagyok, nem ismerem a cica tápokat.
2012. máj. 13. 12:33
 4/25 anonim ***** válasza:

Hány hetes a kiscica?Azt is írd meg,hogy mennyi pénzt tudsz szánni tápra.Ezzel kapcsolatos cikkek:

[link]

[link]

[link]

2012. máj. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 Vicuska87 ***** válasza:
Royal Canin kitten-t adnék neki. Van belőle száraz és nedves. Nyers pulyka-csirke mell, én szotam adni neki Felixet alutasakost, és Schesirt!
2012. máj. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Nem tudom hány hetes, mivel úgy kaptuk. Elfejeltettem megkérdezni, de hétfőn utána fogok járni a kérdésnek. Szerintem úgy 2-2,5 hónap körüli lehet, már nagyon aktív, önállóan eszik, iszik. Sokat játszik, szeret kint a fűben hancúrozni. Sajnos nem nagyon értek a cicákhoz, de egyszer mindent ki kell próbálni. Szeretnék neki mindent megadni, de nem lehet benti cica, mivel odabent már van egy kutyus. Mi vidéken élünk, itt nem nagyon divat a cicákat bent tartani.

A nagyszüleimnek voltak régen macskáik, meg a barátnőmnek, de akkor még vagy nem volt elterjedt, vagy az anyagi helyzet nem engedhette meg, hogy tápokkal etessék őket.

Minekután nagyszüleim meghaltak, nem volt több cica a háznál. Inkább kutyásoknak mondanám magunkat, mint cicásoknak. De jó ha van egy cica a háznál, mert akkor az egerek is elkerülik a környéket...

Van egy kicsi kölyök kutyusunk neki is megveszem a drága eukanoba tápot 20ezrekért, szerintem egy ilyen pötty, tünemény cicuska nem fog kienni a vagyonunkból bennünket, ha odafigyelek az ételének minőségére.

A kutyáknál és gondolom a cicáknál is az első év a legfontosabb fejlődés szempontjából. Ilyenkor alakulnak ki az izomzatok, erősödik a vázszerkezet. Erre mint felelős kutyatartó és most már cicatartó is, szeretnék nagy gondot fordítani.

Szeretném, ha egészséges kiscicám lenne, és majd egy szép felnőtt nagy cicusom.

Igyekszek minden tőlem telhetőt megtenni érte.


Mire kell figyelnem? Milyen oltások kellenek neki? Mi az amivel hozzá tudnék járulni én is a megfelelő szocializációjához, fejlődéséhez? Hogy tudnám a legtöbbet biztosítani neki, amivel örömöt tudnék neki okozni? Nagyon szeret ölben, kézben. Nagyon bújós kis állat.:) Imádjuk!

Hogyan lehet megállapítani a nemét? Mi a különbség ilyen kicsi korban a két nem között?

2012. máj. 13. 15:21
 7/25 Vicuska87 ***** válasza:

Szerintem, nem lenne akadálya, hogy bent tartsd a cicust, azért mert kutyus is van. Ők ketten nagyon jó barátok lehetnek. Ha már oltatod, és minőségi táppal etetsz, akkor bent is tarthatnád.

Az oltásokkal kapcsolatban kérdezz meg egy állatorvost, mindegyik másik fajtát használ. Szerintem ivartalaníttasd is.Én biztos bent tartanám, a kutyussal együtt szép pár lennének!

2012. máj. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

Szerintem jobban megéri webáruházról rendelni 10 kg-os kiszerelést,mert sokkal tovább tart.A tápfutár nagyon jó,2-3 nap alatt kiszállítják,és a kiszállítás ingyenes.Én nem ajánlom a Royal Canint,tele van gabonával,és nincs ráírva,hogy hány % húst tartalmaz.Néhány jó táp:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2012. máj. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
Whiskas juniort adhatsz neki abba sok a vitamin és szeretik is ezt tapasztalatbol mondom mert az enyéim imádták.
2012. máj. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Az az igazság, hogy épp elég, hogy van egy kutya a házban.Ha a fiaim is rásegítenek óriási felfordulás tud lenni..

A cicának nem tudom milyen alap dolgok kellenének, ha lakásban szeretném tartani. Nem örülnék túlzottan, ha a bútoraim esnének áldozatául, mint minden kölyök eleinte, de lehet később is ezeket a számára óriási "tereptárgyakat" ő csak egy remek szórakozásnak fog fel, egy óriási játéknak... Mint említettem fentebb, inkább mondanám magam eddig kutyás gazdinak, mert zéró a tapasztalatom a macskák terén. Ő egy kis házi macska, nagyon aranyos, és borzasztóan kedves, szeretetbomba! Szívembe zártam az első pillanattól kezdve. A kisfiaimnak is nagyon tetszett. Két éves gyerkőcöm agyon puszilgatta!

Ismerem ezeket a netes táp rendeléseket, a kutyáinknak innen rendelünk mindig, mert lényegesen olcsóbban megkapom az árut.

De 10 kg az nem sok? Mennyi idő alatt eszi ezt meg? Bár csak egy mini, 1,5 kg-s yorkihoz tudom hasonlítani, ő nagyon tesco gazdaságos kutya, neki egy nap egy marék kutyatáp elég. De nem ismerem a cicák befogadó képességét. A stafink, ettől persze lényegesen többet falatozik.

Töltök fel képet a kis Zafírról. (ha lány, ha nem neki már Zafír lesz a neve).:)

2012. máj. 13. 23:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!