Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Most mit csináljak? SÜRGŐS!

Most mit csináljak? SÜRGŐS!

Figyelt kérdés
Május 7.-én születtek kiscicáink. Minden rendben volt, de ma az anyamacska egyszerűen eltűnt. Nincs meg, a picik éhesek. Nincs cumisüvegünk semmilyen, próbáltunk anyuval egy kis tejet adni nekik egy befőttesüveg-kupakban, de nem tudták még, hogy kell inni. De talán ittak egy kicsit, mert megfogtam őket, és amikor kinyitották a szájukat, öntöttem nekik tejet, és néha hallottam egy-két kortyantást. Szóval megpróbáltuk megetetni őket, és bebugyoláltam őket két ruhába, meg szalmába, hogy meg ne fagyjanak, de nyitva van a pajtaajtó. Nem csukhatjuk be, mert ha az anyamacska mégis visszajön, nem tud bemenni. Mit csináljak velük?
2012. máj. 14. 16:04
 1/6 A kérdező kommentje:
pajtaablak
2012. máj. 14. 16:05
 2/6 anonim ***** válasza:
Fecskendőből kellene megpróbálni.
2012. máj. 14. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon fontos, hogy a cicák 2 hetes korukig még nem tudják szabályozni a testhőmérsékletüket, így folyamatosan melegen kell tartanunk őket!

" Az első hetekben néhány óránként kell őket etetni. Vehetünk

tápszert, illetve mi magunk is készíthetünk. Tegyünk 2,2 dl friss tejbe

egy tojást, 30 ml (2 evőkanál) mézet, és valami megfelelő vitamin/

ásványianyag- kiegészítőt. Melegítsük fel testhőmérsékletűre (37

fokra). Csuklóra cseppentve ellenőrizzük.

Etetéshez használhatunk szemcseppentőt vagy cumisüveget.

Kaphatók speciális macskaetető cumisüvegek, amelyek nem engedik,

hogy légbuborék kerüljön a cica gyomrába.

A kölykök többsége 50- 100 gramm testsúllyal születik. Testtömegtől

függően, 25 grammonként 8 ml (egy kicsivel kevesebb, mint két

kiskanál) tápszerre van szzükségük naponta. Ezt a mennyiséget 3- 4

óránkénti etetéssel kell megkapniuk.

A kéthetes kortól már elegendő 6- 8 óránként etetni őket. A harmadik-

negyedik hétre előbújnak a fogaik- ettől kezdve adhatunk nekik tejbe

kevert konzervételeket is, kis adagokban. A nyolcadik hétre

fokozatosan kell elválasztani őket."

2012. máj. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Virry ***** válasza:

Tipp:


Szemcseppentővel itassátok és szerintem vigyétek be mert megfagynak.Állatos áruházakban(pl fresnapf )lehet venni macskáknak való tejet.A tehéntej nem jó nekik mert hasmenése lesz és kiszáradnak, majd elpusztul.Másrészt nem kapja meg a megfelelő mennyiségű tápanyagot, helyette túl sok a zsír.

2012. máj. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mindenképp vidd be a házba őket- Eleve ott kellett volna lenniük, akkor most nem lenne baj!
2012. máj. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Semmikép ne adj nekik tehéntejet hasmenést idéz elő a macskáknál és kiszáradáshoz vezet.Kecske tejet kaphatnak fecskendőn átt lehetőleg.Az anya 2 dolog miatt tünhetett el.Vagy bántoták őt vagy pedig(ami tipikus hiba de nemértem miért nem tanulja meg senki)hozzá értetek a macskához és ilyenkor elhadja őket mert más szagot érez rajtuk.Meleg hely kell nekik de nem túl meleg.Csinálj egy dobozbol szálást ahonan nem tudnak kimeni.MInt mondtam kecsetejet kell nekik adni 2-2,5 óránként éjjel is.Ha nincs fecskedő pohárbol lehet kis csepeket a szájába csepenteni.Ha az anya cica hazajön hozd be és ne enged ki a kicsik miatt.Ha nem lesz meg 1 nap múlva akkor a közeli sintér telepen is érdemes megnézni.
2012. máj. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!