Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Véres a cicám széklete, volt...

Véres a cicám széklete, volt vár valakinél ilyen h mi lehet ez?

Figyelt kérdés
kb 1,5 honapja vettem észre h véres-nyálkás a széklete, persze rohantunk az orvoshoz. kapott szurit, meg bélflora felépitő gyogyszer mert azt mondták bélgyullaás. vettem neki az i/d hillst, szépen elmult én egy hét után ujra.ez a procedura már 3x megismétlődött, elvittem egy másik dokihoz az sem csinált mást. rendbe jön de utánna ujra kezdődik. pénzt fáradtságot nem sajnálok rá, de egyszerüen nem javl a dolog. volt már valakinél hasonló, mik a tapasztalatok?ja a cica jokedéjű, eszik rendesen, nem fogy, tehát nem változott az állapota, csak ez a dolog van...
2009. jún. 26. 19:14
 1/8 anonim ***** válasza:

Kivizsgálták rendesen a macskát, vagy csak ránézésre diagnosztizáltak?

Rendes kivizsgálás nélkül nem tudhatják pontosan mi a baja. Székletvizsgálat, vérkép, hasi ultrahang. Az után már biztos többet tudnak. Vidd olyan jól felszerelt rendelőbe, ahol meg tudják rendesen vizsgálni és meg tudják állapítani mi a a baja.

2009. jún. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
pécs legjobb/legnevesebb rendelőjébe járunk...vettek székletmintát kipörgették vmi géppel és laborozták, ennyi volt kb a vizsgáat, s mondták cicánál nagyon gyakori a vastagbélgyulladás.mivel kizárolag szoba cica, biztos h nem szedett vagy kapott él mástol semmit...kicsit tanácstalan vagyok,de most már erélyesebben rászoltam a dokira h jo lenne ha történne vmi, s mondta h van egy viszonylag drága vizsgálat amit ha most sem javul megcsinálunk..mondom jo...alakul...azért köszi, s várom a további tapasztalatokat ha van vkinek...
2009. jún. 26. 19:55
 3/8 A kérdező kommentje:
amugy tényleg nagyon jo a dokink s maximálisan megbizom benne, mert eddig mindig számithattunk rá:)
2009. jún. 26. 19:56
 4/8 anonim ***** válasza:
többször volt ilyen a széklet ugye? mert lehet attól ha éppen egerészett és véreset kakil. nálunk ilyen már volt!de abban voltak egésradabok is!
2009. jún. 27. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát, ha a legjobb rendelő sem tudja, akkor ez sem segít, mert a férgek mellett nem mentek volna el, de a mi cicánkra azt mondta a doki, hogy lehet a férgektől kapott hurutot vagy mit. Pedig ő is szoba cica volt, meg előtte is volt rendesen féreghajtása. Azóta nála nem jött elő.
2009. jún. 27. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Parvo vírusra is vizsgálták? Az ugyanis okozhat véres székletet.
2009. jún. 27. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

köszi a sok segitséget, egér tuti nem,mert mint mondtam szobacica:) most legutobb kapott vmi specko féreghajtót, egy tabletta 1000Ft volt, de állitolag ez minden tező férget kinyir belőle:)remélem igy lesz, bár sosem vettem észre h féreges lenne a széklete, de sosem lehet tudni.

az utolsó válaszadó által emlitett virust még nem vizsgálták, felirom s ha ne adj isten ujra visszatér ez a véres széklet,akkor rá fogok kérdezni!köszi mindenkinek

2009. jún. 27. 12:30
 8/8 anonim ***** válasza:

A fodrászom mesélte, nekik ugyan ilyen volt. Cicavitamint evett a cicája, és egy hónap múlva a cica teljesen egészséges lett!

És még ami fontos: ebben az időben simogasd még többet a cicád, semmiképpen se mutass cserbenhagyást! Ez a betegség nem terjed cicáról emberre, tudom, mert ott voltam mikor mondta ezt az állatorvos!


Nem lesz semmi gond :)

2009. jún. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!