Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit lehet tenni ha az anyacicá...

Mit lehet tenni ha az anyacicának nincs elég teje?

Figyelt kérdés

Kb. 3 hete ellett meg a cica, egy kölyke van csak, de úgy látjuk, hogy ezt az egyet se tudja megfelelően szoptatni.

A kicsi megtalálja a cicit, próbálkozik, aztán megy a következő cicihez és végigpróbálja az összeset, és elég sokat nyávog, ebből gondoljuk, hogy éhes lehet...

Mit lehet ilyenkor tenni?


2012. máj. 23. 23:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ilyen korban már etetni kéne őt szilárd táplálékkal. Jó hogy nem elég a teje, mert már túl fejlett. Vegyél neki junior tápot. Ha ragaszkodsz a tejhez akkor vegyél neki macskatápszert vagy kecsketejet.
2012. máj. 24. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Épphogy csak botladozik, biztos nem tud még enni...

Az anyja mellette evett, és még csak bele se nyalt a kajába.

2012. máj. 24. 00:13
 3/12 anonim ***** válasza:

A menésnek nem sok köze van az evéshez. Még egy jó ideig nem fog tudni tökéletesen járni. Enni meg tanítani kell. És persze nem arra a kajára van szüksége amit az anyja eszik.

De mondom, ha nem akarsz neki szilárdat adni akkor vegyél neki tápszert, kecsketejet vagy laktózmenteset (ha jól tudom, ez nem biztos).

Más baja nincs? Nem beteg, nem bolhás? Féregtelenítve volt meg ilyenek? Lehet hogy ezek miatt van rossz közérzete.

2012. máj. 24. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Sajnos nem látta még állatorvos, mert az anyacica befogadott cica, eddig szinte megsimogatni se engedte magát (csak evés közben), a kiscicát pár napja hozta elő, most hagyja, hogy foglalkozzunk vele, jól viseli, ha ott vagyunk, de nem mertem tőle elvenni a kiscicát esetlegesen több órára, hogy elvigyem dokihoz és az anyacicát sem tudom elvinni sehogy az orvoshoz (fél óra kocsival), mert azt sem engedi, hogy kézbe vegyem:S


Azt olvastam egy másik kérdésnél, hogy 4 hetesen lehet átszoktatni őket más táplálékra, de ő még tuti nincs annyi.

2012. máj. 24. 00:24
 5/12 anonim ***** válasza:
A féregtelenításhez nem kell elvinned, elég ha egyedül mész. Meg más tanácsokkal is elláthat. Az is sokat segít. És az evés nincs ennyire korhoz kötve, nagyon is lehetséges, hogy már enne valamit, persze előfordul az is, hogy csak később.
2012. máj. 24. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Végső esetben etetheted szemcseppes "üvegcsével" vagy cumisüveggel is, tejjel, ha még tálból nem akar inni.

Egyébként nem biztos, hogy nincs az anyacicának teje, lehet csak "szórakozik". Nekünk is gyakran csinálták ezt a cicák. Ha hagyja az anyacica, megnézheted, hogy van-e teje. (nyomd meg kicsit a "cicijét")

Nem kell most bolygatni a cicákat, elég ha később elviszed őket együtt orvoshoz.


Konzerv macskaeledelt lehetne neki adni vagy tejet. Az ilyesmit lassan elkezdené enni. Érdemes lenne egy picit a szájába rakni, vagy hagyni, hogy nyalogassa az ujjadról, aztán később magától is megpróbál majd enni. Ott kellene hagyni egy kis időre a kajával, persze ez csak úgy megy, ha fölötte állsz, különben az anyacica megeszi...

A kicsit semmiképp se vedd külön az anyjától hosszabb időre.

2012. máj. 24. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszi a hasznos válaszokat!


Elmentem ma reggel az állateledel boltba tápszerért, de nem volt nekik, azt mondta az eladó hölgy, hogy vegyek kisbabának való tápszert a gyógyszertárban, és azzal nyugodtan etethetem a kicsit is és az anyukát is, szóval azt vettem, és most egy fecskendővel próbálom etetni, de nagyon nem akarja... Ha nyávog egyet, gyorsan nyomok 1-2 cseppet a szájába, azt lenyeli, de nem cumizik úgy, ahogy kellene...

Próbálkoztam egy kis májkrémmel, hátha lenyalja az ujjamról, de nem kellett neki. Most pár napig még próbálom a tápszerrel etetni, ha pár ml belé erőszakolok, már akkor is nyugodtabban alszok, aztán jövő héten újra próbálkozok valami pépessel.

2012. máj. 24. 16:52
 8/12 anonim ***** válasza:
Nyugodtan nyomd a szájába a fecskednőt gyengéden. Abból úgysem fog úgy szopni mint az anyjától, de megeszi. Mi is etettünk kiscicát fecskendővel, szépen felnőttek.
2012. máj. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Mi is etettünk így cicákat, nálunk is bevált. Vigyázz, hogy ne erőszakold nagyon rá, nehogy félrenyelje! De amúgy szerintem nem lesz baj, hiszen még szopik is és te is eteted.

Idővel megpróbál majd rendesen inni a fecskendőből is és ha megszokja, hogy ez neki jó akkor szépen le is nyeli majd az ételt.

2012. máj. 25. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Azt meg tudnátok mondni, hogy kb. hány ml-t adjak neki egy etetéskor? Tegnap 4x kapott úgy 8-10 ml-t.
2012. máj. 25. 11:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!