Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A kiscicák mikor tanulnak meg...

A kiscicák mikor tanulnak meg önállóan inni/enni?

Figyelt kérdés

Nem kell leb.szni, hogy miért nem ivartalanítottam, ha nem értek hozzá. Az utcáról fogadtam be, 1 hét múlva megszülettek a kicsik. Mikor kezdenek önállóan inni/enni?


És hogy kell őket rászoktatni? Tényleg belenyomom a fejét a tejbe, és iszik?



2012. máj. 26. 13:48
 1/9 anonim ***** válasza:
Amíg az anyjuk gondozza őket,addig neked semmi dolgod velük.Akkor lehet őket megkínálni egyéb finomságokkal,ha már önállóbbak,és elkezdik felfedezni a világot.Kb 6-8 hetes korukban.Nagyjából ekkor szokták őket elválasztani az anyától és eladni,vagy örökbe adni.
2012. máj. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
4 hetes korukban már tudnak maguktól enni/inni (az első válaszoló helytelenül írta)...viszont az anyatejet még nem tudják 100%osan nélkülözni!
2012. máj. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Vicuska87 ***** válasza:

Nem téged kell leb*szni, hanem azt aki kirakta a macskát az utcára!

Ha azért nem nyomd bele a fejét. Kis konzerv, apróra törve, száraz táp benedvesítve. Add nekik az ujjadról, kenj nekik egy kicsit s szája szélére, és ráfog találni a tányérkára.

2012. máj. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Igen, lehet úgy próbálkozni ahogy írod, viszont azért en ilyen barbár módjára..:D csak egy kicsit:)
2012. máj. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne nyomd bele szegény fejét. :) Tegyél belőle az ujjadra és úgy kóstoltasd meg vele.

Nem kell tejet adnod nekik. Az anyatej tökéletesen elég nekik tejnek, amíg még szopnak. Utána pedig nincs többé szükségük tejre. Csak száraz táplálékra és vízre. Van olyan macska, aminek megy is a hasa a tejtől. (Laktózérzékenyek, van amelyik jobban, van amelyik kevésbé, akár csak az ember)

Van olyan is, amelyik bírja ugyan, de annak sincs rá szüksége, nincs benne semmi, ami a vízhez képest plusz dolgot jelentene számukra. Van macska, amelyik szereti, de annak is inkább joghurtot kell adni, van amelyik meg meg sem issza. Ez egy népi tévhit, hogy a macskának tej kell. Semelyik felnőtt állat nem iszik már tejet a természetben, miután kinőtt a szopós korból.

2012. máj. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Hogy belenyomom a fejét, azt azért nem olyan barbár módon értettem, hogy kitörjön a nyakuk, csak egy picit :)


Egyébként 4 hetesek, csak "megijedtem", hogy nem esznek, mert az én megboldogult cicám, akit kiskorától neveltünk, 3 hetesen ivott és evett. Bár ők még menni is elég "remegve" mennek. Köszönöm a válaszokat!

2012. máj. 26. 15:55
 7/9 anonim ***** válasza:
4 hetesen már lehet adni nekik konzervet,vagy alutasakost.Száraztápot csak 8-10 hetes korukban adj nekik,előtte nem tudják megrágni rendesen.
2012. máj. 26. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 cs.dóraa ***** válasza:
Nekem vannak 4szép,1hónapos kiscicáim és mi már 3-4 hét között adtunk nekik,junior macska eledelt.Az elején szoktatni kell hozzájuk,pl. a szájukba teszel pici falatkát,szájukhoz teszed hogy megismerjék az illatát.Majd pár nap múlva már csak úgy falják majd a kaját.
2012. máj. 27. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

tehéntejet nehogy adj nekik!!! attól fososak lesznek.. (már bocsánat..)és amiatt eléggé kiszáradhatnak...ami elég veszélyes! (akkor már inkább csak vizet)

Száraztápot adhatsz nekik, persze csak junior kivitelben:) ha azt nem tudják rendesen megrágni, akkor beáztathatod egy kis kecsketejbe, laktózmentes tejbe, vagy macskatejpótló tápszerbe:)

2012. máj. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!