Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A nagykönyv szerint kb....

A nagykönyv szerint kb. mikorra tanulnak meg (vagy érdemes megtanítani) a babák egyedül enni kanállal, inni sima pohárból?

Figyelt kérdés

Nem arra vagyok kíváncsi, hogy minden baba más, mert azt én is tudom. És azt is tolerálom, ha valaki gyereke 3 évesen még szívesen ivott cumisüvegből.

Az átlagosra vagy ajánlott életkorra vagyok kíváncsi.

Köszi


2011. márc. 23. 11:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Hogy mi az atlag, azt nem tudom megmondani, de kislanyom 1 eves kora elott szepen ivott poharbol egyedul. Kanalat es villat is oda adtuk neki, hogy gyakoroljon es tanuljon- termeszetessen o akarta. Majusban lesz 2 eves es egesz szepen eszik egyedul. Ez nem azt jelenti, hogy nem eszi le magat (hisz neha meg mi is leeszuk magunkat), de tobb jut a szajaba, mint a ruhajara vagy melle. Persze ez attol is fugg, hogy mit es mibol eszik. Persze azert van, amit meg mindig a kezevel tesz a szajaba pl: tesztak, de neha a kanalra is ;)
2011. márc. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ezt talaltam meg neked. Ebben van nemi utalas, hogy mikortol eszik egyedul:

[link]

Ha talalnek meg vmit, belinkelem.

2011. márc. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom h 1 éves kora körül kellene átszokni a pohárra, és önállóan kanállal enni.

Mi a születése után pohárból adtuk neki a lefejt anyatejet cumisüveg helyett a védőnő tanácsára, és gyönyörűen ivott pohárból 10 naposan. Nem tudom h emiatt e de amikor elkezdtük a hozzátáplálást 6 hónaposan jobban ivott pohárból mint itatópohárból, így pohárból kap inni azóta is.

A kanalat 8 hós kora körül vette ki a kezemből, de érdemben nem tudott vele enni persze, de attól fogva úgy ettünk, hogy nála is volt kanál meg nálam is. Kb 14 hósan már egész jól ment neki a kanalazás, most másfél évesen már egyedül eszik kanállal villával, nem engedi h segítsek (hozzá kell tennem, hogy emiatt minden nap mosok, mert mindig leeszi magát, valahogy mindig a partedli alá ügyeskedik egy falat kaját)

2011. márc. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

sztem nincs átlagos. :) vagy ha van: az én kislányom már 16 hónaposan önállóan evett, persze nem tisztán de önállóan. és 6 hónapos korától poharazunk. most 2 éves 3 hónapos, nagyon szépen eszik kanállal és villával is, alig megy mellé, főleg az is leves. inni tud pohárból és műanyag palackból is. a barátnőm kisfia 20 hónapos, cumisüvegből iszik, a pohár nem érdekli, semmi szándéka hogy önmagát etesse, sőt ha szilárdat kap a kezébe, mindent egyzserre akarja betömni....akkor most mi az átlag???? hidd el nincs átlag, azért mondják azt hogy minden baba más mert ez az igazság. ha most vki azt mondja hogy x hósan, a tied meg nem akarja, akkor csak stresszelni fogod magad ezen, hogy úristen le van maradva a gyerekem!

bocs ha nem a kérdésedre válaszoltam.

2011. márc. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!