Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyibe kerül kb. egy macska...

Mennyibe kerül kb. egy macska kiheréltetése?

Figyelt kérdés

és kb. mennyi idős kortól lehet, ha jól tudom fél éves cicát már lehet

mennyi idő után fog felépülni? és elfog hízni?

és minden ezzel kapcsolatos tapasztalatokat szívesen fogadok


2012. máj. 29. 21:14
 1/10 anonim ***** válasza:
50%
én 23 000 ért heréltettem ki de van 10 000 ért is
2012. máj. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
és 5 hónapos kortól lehet
2012. máj. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nálunk (vidéken) 7 ezer forint szokott lenni. A miénken már másnap szinte meg sem látszott, hogy mi is történt.

Nem hízott el, aranyos, mozgékony. A későbbiekben majd figyelni kell, nehogy húgykövesedjen.

2012. máj. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
hogy érthető legyen az egész, tisztázni kell az alapfogalmakat. Az ivartalanításra elvileg 4 különböző életkorban és szituációban kerülhet sor. Egészséges állatok korai ivartalanításáról (1. lehetőség) akkor beszélünk, ha a műtét a választás után, 6 hetes-3 hónapos életkorban történik. Az ivarérés előtti ivartalanítás (2. lehetőség) általában 4-6 hónapos életkorban, az ivarérés utáni ivartalanítás (3. lehetőség) pedig 7-9 hónapos kor után történik, szintén egészséges állatokon. Más, ezektől gyökeresen eltérő helyzet az, ha az állat már beteg és ezért kell sort keríteni a beavatkozásra (4. lehetőség).
2012. máj. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

az enyém nem beteg és 9 hónapos

csak azt hallottam, hogy igazán úgy lehet normálisan macskát tartami ha ivartalanítva van különben az időszakokban agresszív meg többet eljárkál összekap másik macskákkal ilyesmi

köszönöm az eddigi válaszokat

2012. máj. 29. 21:59
 6/10 anonim ***** válasza:

6-7 hónapos kortól lehet ivartalanítani, és jobb minél előbb mert amikor nagyobb lesz akkor kevesebb az esélye, hogy spriccelni fog meg párzási időszakban nem tünik el napokra, nem verekedik össze más macskákkal.

Mi 6 hónaposan ivartalanítottuk és most május 6.-án volt 1 éves és ugye most van a párzási időszak, de olyan mintha még kiscica lenne :D nem megy el, nem kergeti a lányokat stb.. :D

Az ivartalanítás 7.000 Ft volt.


Felépülési idő tulajdonképpen az ameddig az altató kinem megy belölle. Nekünk 2-2,5 óra volt mire felébredt annyira, hogy nem ment neki mindennek és nem dőlt el (ment és ahol eldölt ott aludt vissza(elég viccessek ilyenkor :D)), de még utánna is csak pihent nézett a nagy semmibe és nem engedtük ki mert elég gyenge volt.

És nem árt ha figyelsz rá ameddig kóvályog mert ahogy felébred világnak akar menni ami nem igazán fog neki sikerülni :D meg vigyázz mer nekünk felakart ugrani az ágyra, és elég nagyot esett .

Ja és amikor hazaviszitek akkor tegyél alá valami törölközőt, mert előfordul, hogy be fog pisilni miközben alszik.

2012. máj. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

A mi cicánk már 2 éves volt, mikor kiherélték, előtte iszonyú büdös volt, mindent lehugyozott és állandóan összeverette magát más macskákkal, úgyhogy én azt tanácsolom, minél előbb tegyétek meg.

Kb. 3 éve itt 5000 Ft volt a műtét, azóta biztos több. De tényleg elég gyorsan felépült és azóta sokkal "normálisabb": kevesebbet csavarog, nem verekszik (annyit), újra játékos lett. Nem hízott el, bár kijáró cica, sokat mozog. Egy darabig utána még büdi "kanszagú" volt, de szerencsére egy idő után az is megszűnt.

2012. máj. 31. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
kb 4000 ft(nekünk)
2012. jún. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
5000-10000-ig van. Én ennél drágábban nem ivartalanítanék, persze valahol erre nincs lehetőség.
2012. jún. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Én 2 napja voltam az én cicámmal dokinál. 9 000 ft a kan macsek ivartalanítása, és ez bp-en van, zuglóban.
2012. jún. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!