Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 7 hetes kiscicánk kb 1 hete...

7 hetes kiscicánk kb 1 hete van nálunk. Az első oltást már megkapta. Mikor tehetem ki a kertbe (elég büdi van tőle, mindenhova odapisil-kakil) akár egész napra-éjszakára? Kerti cicának vettük, ott szeretném a későbbiekben is tartani.

Figyelt kérdés
2009. jún. 30. 23:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem 3 hónapos koráig várni kéne és fokozatosan kéne kiszoktatni úgy hogy kint vagy vele egyre többet de északára beviszed és mikor már nappal is egyedül van kint kb 1 hónapja akkor kirakhatód éjszakára.Nekünk olyan a házunk hogy emeletes és a garázs teteje pont egy vonalban van a második szinttel és nálunk a macskák kiskoruk óta mikor kilétek engedve én nem az ajtón hanem az ablakon engedtem ki őket mert kb 500 négyzetméteres füvesíttet kertünk van de van 2 db vérszomjas brutális állatgyilkos német juhászunk( kutya,sün disznó,macska,madár,egér) minden megölnek több kutyát téptek már be a kerítés mellet alatt szóval a mi kertünkben még saját macska nemvolt így hiába kinti macskák voltak csak a lakásban tudtuk simogatni őket és etetni.Minden megoldható csak türelem.
2009. jún. 30. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
9%
Hozott 4-5 hetes kiscicát 3 napig a garázsban etettem, majd kitettem a kertbe. Van ott egy "kisbódé", olyan 70x100x60cm-es ahova el tud bújni rossz idő esetén. Él és vígan mászkál a kertben. Minden éven így csinálom 8-12 macskával, mert nekem is van 2 vérengző nagy házőrzőkutyám s miattuk tavaszra általában a 12-ből csak 1-2 cica szokott maradni. Tehát a kérdésre válaszolva: Akár ma is kiteheted. Minél tovább fogod bent tartani, annál nehezebb lesz neki megszoknia kint. Majd aztán azon fogtok a cicával kötekedni, mikor akaratod ellenére majd mindig beszalad a lakásba. Meg kell tanulnia Te laksz bent, ő pedig kint. Ennyi.
2009. júl. 1. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Tegnap azért már majdnem egész nap kint volt a kertben velünk, ma is kiengedtem már, szokja az érzést. Bár úgy látom kint jobban szeret lenni, mint bent :)
2009. júl. 1. 08:51
 4/12 anonim ***** válasza:
Kint nyilván jobban szeret lenni, mint bent nyáron. Szerintem is 3 hónapos koráig célszerű bent nevelni és megtanítani az alom használatára. Addig én semmiképp nem engedném ki, amíg nem kapta meg az összes oltását, mert amíg nincs meg a védettsége bármilyen fertőzéstől pár nap alatt elpusztulhat. Ha most megtanítod arra, hogy hogyan kell kulturáltan a lakásban tartózkodni (alomhasználat...), akkor télen is egyszerűbb dolgod lesz, mert gont nélkül beengedheted a hidegebb időkben. Mínusz 20 fokban nyilván bemehet majd a házba, meg amikor szakad az eső.
2009. júl. 1. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Szerintem is fontos, hogy azért fokozatosan szokjon ki. Azok a cicák, akik megízlelik, hogy milyen jó is a kinti élet, lehet vadászgatni, fára mászni, szeretnek is kint lenni, de fontos, hogy az alomra is megtanuljon járni, mert sosem tudhatod, mikor lesz vmi vmiatt beteg, amiért jobb ha beviszed a lakásba. Nekem tavaly volt kiscicám, eleinte mi vittük, aztán már ment magától, ma már csak este tudom berángatni a lakásban, egész nap napozgat, játszik. :) És nagyon helyes, hogy oltatjátok, ez egy kijárós cicánál nagyon fontos, tartsátok meg jó szokásotokat! ;)
2009. júl. 1. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
62%

Nálunk már első naptól fogva kinn volt, kint is alszik (mert nem jöhet be), és teljesen jól elvan.

Mondjuk nálunk még nincsenek fák, mert uj a ház, de a teraszról csak az utóbbi napokban megyeget néha el..

2009. júl. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nyugodtan tedd ki akár most is, semmi baja nem lesz.

Ja és nem kell lepontozni mert nekem ez a véleményem!

2009. júl. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
9:53-nak: Szeretnélek látni hogyan nevelnél 10-12 macsekot 3 hónapig a lakásban... esetleg ha nincsen családod és a macska pótolja a gyereket de amúgy? Nem értem mi nem volt hasznos a válaszomban - valódi tapasztalat alapján írtam. Nekünk a macskára nem csak símogatásért van szükségünk, de arra főleg, hogy megfogja a patkányt és egeret ami a mezőről jön. Vagy szerintetek ez nem a macska küldetése? Simogassam a macsekot és én járjak egérfogót rakni mindenüve? A 7:37-es vagyok.
2009. júl. 1. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Vannak agrár szemléletű és állatvédő szemléletű állattartók. Az előbbi a saját érdekét (az állat szolgálja őt), az utóbbi pedig az állat érdekét helyezi előtérbe és felelősségteljesen tartja őket.
2009. júl. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Hú, a 10-12 macskáknak már csak az éves oltásuk is jó sok lehet. Nem semmi!
2009. júl. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!