Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy 4-5 hetes cica hányszor...

Egy 4-5 hetes cica hányszor kakil egy nap?

Figyelt kérdés

4 napja van 1 kiscicám,az anyja magára hagyta.Az első két nap csak fecskendőből evett,mára már egy kis szalámi és husi is becsusszant nála.Az a baj hogy nemtudom pontosan mennyi idős.a 4 napban 1szer kakilt,ez nagy gond?

Állandóan csak enne és enne,de nem merek neki sokat adni mert ha wc-zni nem tud akkor csak baj lehet.segítsetek.


2012. jún. 5. 15:37
 1/8 Bálint007 válasza:
Egy nap úgy 2-3-szor szoktak kakilni a cicák, de ez függ az ételtől is. Ha keveset adsz akkor nyilván kevesebbet is fog kakilni. De a legbiztosabb ha elmész vele állatorvoshoz.
2012. jún. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Andizsuzsi ***** válasza:
ekkora cicának ne adjál szalámit. Vegyél kölyök macskának való tápot, azt add neki. És figyelj rá, hogy igyon is.
2012. jún. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Tud már egyedül pisilni-kakilni?

Az anyacica nyalogatni szokta a kicsi popsiját ilyenkor, próbáld meg egy nedves (de nem hideg) ronggyal törölgetni a seggét, hátha úgy többször kakil.

Nekem is egy kb. 4 hetes cicám van, neki megvan az anyukája, csak nincs teje, én etetem, cumiztatom, de a pisi-kaki ügyet az anyuka intézi, minden etetés után megnyalogatja, szó szerint körbenyalja az egész kismacskát, a seggét hagyja a végére....

2012. jún. 5. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

kaptam már sok tanácsot,próbálkoztam a melegvizes vattával nem olyan rég,még nincs eredménye.Simizem sokat a hasát de semmi.Megnyugodtam hogy kakilt tegnap de azóta semmi és kicsit megint aggódom.Főként tejet eszik a cicus.Fecskendőbe víz is mehet neki?

Csak mert az a fő tápláléka és előbb hányt a cicus sok nyálat és fehér volt(az a tej lehet).

2012. jún. 5. 19:12
 5/8 anonim ***** válasza:

Tejet nem kellene neki adni a laktóz miatt....


Én olvastam nem rég egy irományt a kiscicák felneveléséről, és ott azt írta a hölgy, hogy ha már próbáljuk átszoktatni a tápszerről a pépes kajára, akkor májkrémet keverjünk kefírrel, és azt tegyük a fecskendőbe.

2012. jún. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem is szeretnék már neki tejet adni mivel ma hányt,hó fehér volt(az a tejtől lehetett)

De eszik magától jó beáztatott kenyeret is(csak a tejet nem eszi meg tálból)De nem merek neki adni tejen kivül semmit mert 4nap alatt 1x kakilt és félek hogy elzáródnak a belei és abba belehalhat.Hiába a maszírozás semmi hatása.

2012. jún. 5. 20:28
 7/8 A kérdező kommentje:
ja és javasolták hogy vizesen adjam a tejet a laktóz miatt(fele tej fele víz) az valamennyit hígult
2012. jún. 5. 20:31
 8/8 anonim ***** válasza:
Laktóz mentes tej minden nagyáruházban kapható! Az enyém imádja,és édesebb,mint a sima tej! :)
2012. jún. 6. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!