Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Vannak furcsa szokásai a...

Vannak furcsa szokásai a cicátoknak? Mik azok?

Figyelt kérdés
2012. jún. 5. 16:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom, a furcsák közé sorolható e, de én egyikem beleül a kartondobozba és módszeresen apró darabokat harapdál belőle, kiköpi és csipkézi tovább. Sokszor elviszi az ivóvizükhöz és belemártogatja.
2012. jún. 5. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem 3 macskám van, mindhárom eltérő egyéniség, és mindháromnak vannak fura szokásai...


Az egyik, a legidősebb egy ivartalanított 2 éves nagylány, koromfekete. (Nagylány a neve) Ő már egészen kicsi korától kezdve szelíd, visszahúzódó, de azért játékos kis őrült macska. Volt egy nála két hónappal idősebb fiú cicám is, a kölyökkorukat együtt töltötték, de a fiú azóta sajnos elpusztult. Nagyon akaratos kismacska volt, a Nagylányt, aki akkor még kicsi volt, egyfolytában terrorizálta. Lefogta, és csak mosta, mosta. Ha el akart menni az áldozat, akkor utánavetette magát, és nem engedte el. Valószínűleg ebből a kölyökkori traumából nőtte ki magát Nagylány felnőttkori tisztaság- és mosakodásmániája. Megszállottan mossa magát, és a két kisebb macskát, igaz, nem olyan erőszakos, mint a fiú volt. Pedikűrözni is gyakran szokta magát, előszeretettel tépkedi a karmait az éjszaka közepén a hátamon feküdve, hogy én semmiképp ne tudjak aludni a kattogásától. Egyedül ő alhat bent jó időben, mert a két kicsi vagy nem hajlandó kimenni elvégezni a dolgát, vagy képesek felébreszteni, hogy ki akarnak menni.

Nagylány másik furcsa szokása a kis őrültségében rejlik. Imádja a hajlékony, hosszú dolgokat kergetni, van egy kb egy méteres hajlékony léc, na attól teljesen beindul. De szükség esetén eljátszik egy tollal, vagy kötőtűvel is. A gombolyagot, kislabdát, egyéb guruló vagy lógó dolgot nem kedveli, a hosszúkásak jönnek be neki.


A kicsi fekete lány (Kicsike a neve) meg egy kis nemnormális, vízimádó őrült macska. Rongál, tapétát tép, meghülyül és rohangál, fürdés közben kintről üvöltözik, hogy ő is be akar jönni, és képes bemászni a habos vízbe vagy a zuhany alá, elégedetten elhever ott.


Az ő édestestvére egy fekete-fehér kandúrmacska, ők most 1 évesek kb. A kandúrnál gyávább nyulat még életemben nem láttam, mindig mindentől megretten. Hangja nincs, de üvöltözik, néha valami nyekergés-szerű hangot kiad, illetve amikor kajáért könyörög, na akkor megjön a rendkívül idegesítő, magas, akadozó hangja. Nem győzöm kitiltani a konyha területéről, mert falra mászom tőle...

2012. jún. 5. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2-es vagyok, még a Nagylányhoz köthető: imád tépkedni. Zsebkendő, újság, doboz, bármi. Belefekszik, ráhempereg, és tép. Éjszakára kint hagyok neki egy köteg felesleges papírt, hogy ha rájön a mánia, akkor legyen mit tépkedni. Egyszer arra jöttem haza, hogy a bent megbúvó, és így egész napot bent töltő nagylány kilopott egy teljes tekercs wc-papírt a fürdőből, és a szobában apró, fél cm-es cafatokra tépte... más alkalommal meg éjszaka kikotorta a szekrényemből a kedvenc folyóirat-gyűjteményemet, és néhány lapot az egyik kedvenc számomból cafatokra tépett... az ilyen kis mániáján túl nem rongál, a két kicsi viszont ha beszabadul, akkor verekednek, rohannak... kint eszükbe sem jut...
2012. jún. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Marczi ***** válasza:

A doboztépés teljesen normális dolog, nem lehet a házban dobozt hagyni.

Nem hinném, hogy fura szokások:

- egyik kandúrom az akvárium tetején szeret aludni - gondolom élvezi a világítás keltette hőt, és hogy ha felébred rögtön tud halászni :)

- folyton mossa a másikat, de ahogy ennek utánnaolvastam, ez a dominancia kifejezése

- szeret a székre felakasztott hátizsákban aludni

- a másik minden legyet, szúnyogot, molylepkét levadász

- képesek felugrani a nyakunkba, és ott ülni, és nézni, mit csinálunk (kiváltképp ha főzünk valamit)

- ha a feleségem megvakarja a macska oldalát, a macsek az oldalára fekszik és alszik.

2012. jún. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen. Rajtam kívül minden embert és macskát utál..
2012. jún. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!