Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kullancs a macskában?

Kullancs a macskában?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Biospotix nyakörv ellenére kullancsot találtam a macskám nyakánál, 2órája szedtem ki (fejjel együtt), de a kullancs helyén van egy pirosas vágás (gondolom ahogy kiharapta a bőrt) és körülötte, mintha meg lenne keményedve a bőr. Ez normális? Vigyem állatorvoshoz? Köszönöm a válaszokat.

2012. jún. 7. 19:50
 1/2 anonim válasza:
Hogyha fejjel együtt kijött a kullancs, én nem maradt a cicusban semmilyen része, akkor minden rendben lesz.A piros vágás meg idővel elmúlik.
2012. jún. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Begyullad a helye, ahol belefúrta magát, jó néhány hét lesz, mire begyógyul. Figyeld a viselkedését, ha bágyadttá válna, vagy olyat látsz a viselkedésében, amit eddig nem, mutasd meg orvosnak.Egyébként bármilyen kullancsellenes szernél bele fog fúródni, csak elpusztul, mielőtt megszívná magát.
2012. jún. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!