Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicám szőnyegre piszkol,...

A cicám szőnyegre piszkol, mindkét félét. Miért lehet?

Figyelt kérdés

Kb. 3 éve van nálunk, 1 éves sem volt akkor...

Elkezdtük a szobatisztaságra szoktatást, beleteszem alomba, megkapargatom a mancsával a homokot - mivel az alomba bele sem lép - és kész is.

Szépen végezte a dolgát kb egy évig.

Nade nemsoká elkezdett a szőnyegre pisilni. Miért, fogalmam sincs. Aztán egy idő múlva már rá is kaksizott, ezt sem tudom miért.

A WC-je egy ajtó mellett van, úm. rányílik az alomra az ajtó. Látjuk ha "ül" akkor nem nyitjuk az ajtót, megvárjuk míg végez, tehát nem hinném hogy megilyedt tőle.

A gépnél ülök bal oldalamnál van a WC-je. Lehet hogy az zavarta meg hogy "közel vagyok"? Rossz helyen volna?


A kérdésem: mitől kezdhette el ezt a szőnyegre piszkolást, és hogy tudnám visszaszoktatni az alomba?


2009. júl. 2. 22:35
 1/8 anonim ***** válasza:
Biztosan tiszta, de azért megkérdezem, hogy milyen rendszerességgel takarítod. Ugyanis vannak nagyon finnyás macskák. Nekem négy van, hárommal semmi gond, de az egyik, ha már egy iciri piciri kis valami is van benne, megszagolja, és azt mondja, hogy ő bizony oda nem megy be. És akkor jön a szőnyeg.... Vagyis jött. Már három alom van a lakásban :) Ez lehet az egyik. A másik; nem lehet, hogy keveset foglalkoztok vele és így hívja fel magára a figyelmet?
2009. júl. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az enyém két okból szokott ilyet csinálni: ha kiújul az urológiai betegsége (hólyaggyulladás) és a másik, ha keveset van időm foglalkozni vele. Az utóbbi eset valóban figyelemfelhívás.
2009. júl. 2. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

Nem kandúr a cicád?

Ha nincs ivartalintva hajlamosak az ilyesmire

2009. júl. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
a mi cicánk egy időbe a pálmám tövébe intézte ela kis és nagy dolgát is.Én tele raktam a pálma tövét kaviccsal hogy ne érezze a föld szagát.Aztán az alomba kényszerült,ami bent van a WC-ben az ajtó annyira van kiékelve hogy bármikor bemenjen és maga legyen mert szégyenlős és nem bírja ha valaki rányit vagy ránéz ilyenkor.Lehet kapni macska távoltartó sprét aminek nem szeretik a szagát és elkerüli a tárgyat amit befujsz vele.Remélem valami beválik
2009. júl. 2. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Eddig megengedted, asziszi helyénvaló.

Valamint: érzi a szőnyegen a szagot (te nem)

Ki kell spéci szerrel tisztítani(állatbolt( és citromlével bedörzsölni. Az is lehet, hogy ilyenkor megsértődött és bosszút áll. Büntetni kell, ha megteszi.

De nem durván, mert az meg ront.

2009. júl. 2. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

A homok szinte azonnal ki van cserélve ha van benne valami. Persze ha itthon vagyunk.

De érdekes módon - ami nekem is az ötletet adja - csak olyankor piszkol máshova ha itthon vagyunk, ha senki sincs a házban, akkor mindig tudja hol a piszok helye.

Innen gondolom hogy szégyellős...

A cica nagy valószínűséggel nem beteg, nemrég volt állatorvos.

A macsek kandúr, nincs ivartalanítva.

A cica-riasztó spray nem vált be érdekes módon próbáltuk, fújtunk amennyit kellett, a spray sem romlott el, érdekes de rá sem hederít.

Mennyit foglalkozunk vele... hát ez egy jó kérdés.

Általában vagy szunyál, ablakban nézelődik.

Ha alszik akkor mndhatni óránként "ránézünk" cirógatjuk, simogatjuk stb... szóval szerintem tudja hogy szeretjük mert egyáltalán nem "mutatja" hogy egyedül érzi magát.

Eddig megengedtem... szerintem nem.

Mindig ha eltévesztette az alom-számot :) nem pereltük meg nagyon. Nem mentünk el addig hogy fújjon ránk...

Nekem arra gondolok hogy szégyellős...

2009. júl. 3. 13:21
 7/8 anonim válasza:
Szerintem a homok helyett bolti almot használj! Kényelmesebb, mert nem büdös, jobban szívja a nedvességet, szagokat. Egyszer elfogyott hétvégén az alom és nem tudtunk venni, úgyhogy homokot hoztunk, nár az első pisi után annyira büdös volt, hogy nem csodálom, hogy nem szeretik a cicák. Az én cicám nyávog ha büdös az alma és nem óhajt bemenni, de más cicák inkább tiszta helyre ürítenek, pl szőnyeg. Nem tudom a homokot honnan viszitek be, de ha az udvarról, akkor lehet már kinnt belepiszkított egy másik macska. Én a következőt tenném: fedett WC, hátha szégyenlős, bolti alom (naponta kivinni, kiszedni a kaksit, "pisitömböket". Naponta többször betenni a WC-be (végül is az ember is ha csak úgy ráül a wc-re előbb-utóbb jön az inger). Szerintem nem lesz gond! Sok türelmet kívánok hozzá. Ja! A legfontosabb, hogy sose kiabálj vele, és végképp ne bántsd amiért nem azt teszi amit kellene, van nyilván oka, csak számodra ismeretlen.
2009. júl. 4. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nos, szinte szóról szóra az van amit írtál.


A homok szinte muszály ennél a macskánál mert a "bolti alomba" bele sem lép...

A homok udvarról van, de takart vödörből. Másik macska nem is tudna belepiszkolni.

A homok azonnal cserélve van akár kis- akár nagy dolgot végzett... ha a homokba csinálta.

Ezt nem gondoltam hogy az baj ha kiabálunk.

Nem konkrétan a macskára, mert ő tudja hogy rosszat csinált, elbújik, nem is látjuk, és mérgünkben kiabálunk... mert elég gáz dolog.

De akkor erre figyelünk, köszönöm a tanácsot.

2009. júl. 5. 11:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!