Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen macskának való receptje...

Milyen macskának való receptjeitek vannak?

Figyelt kérdés

nem szeretnék a macskámnak csak konzervet adni.

tudtok vmi jó kis receptet amit el lehet otthon is készíteni?

(nem zsíroskennyérre gondoltam tejjel, hanem Igazi finomságokra!)


2009. júl. 2. 23:14
 1/6 anonim ***** válasza:
69%

Én kipróbáltam egyet-kettőt... együtt falatoztunk :)))


Példák házilag összeállított, egészséges, felnőtt, megfelelő kondícióban lévő macskákkal etethető takarmánykeverékekre (500 gramm mennyiségre vonatkoztatva):


* 350 gramm tonhalkonzerv (levével együtt), 100 gramm főtt rizs, 50 gramm főtt, apróra vágott vagy lereszelt sárgarépa, egy mokkáskanál só.

* 300 gramm nyers darált marhahús, 100 gramm főtt tészta, 1 darab (kb. 50 gramm) főtt tyúktojás lereszelve, 50 gramm főtt vegyes mirelit zöldségkeverék, egy mokkáskanál só.

* 400 gramm főtt csontos húsdarálék, 100 gramm rizs, egy kávékanál nyers almareszelék, egy mokkáskanálnyi élesztő, egy mokkáskanál só.

* 400 gramm főtt csontos csirkehús (csirkefej, csirkeszárny, farhát – megetetés előtt húsklopfolóval törjük össze a csontokat benne), 50 gramm főtt zabpehely, 50 gramm főtt vegyes mirelit zöldségkeverék, egy mokkáskanál só

* 250 gramm csirkebelsőség vegyesen (máj, tüdő, lép, vese, stb., lehet főtt is és nyers is), 100 gramm juhtúró, 50 gramm főtt zabpehely, 50 gramm főtt rizs vagy kukoricadara, 50 gramm vegyes mirelit zöldségkeverék, egy mokkáskanál só.

* 400 gramm sovány sült hús vagy hal (maradék is lehet), 100 gramm hasábburgonya vagy főtt krumpli, egy kávéskanál reszelt, nyers alma, egy kávéskanál búzacsíra, egy csipet só.

* 350 gramm májkrém, 1 darab (kb. 50 gramm) főtt tyúktojás lereszelve, 100 gramm főtt rizs, egy mokkáskanál búzakorpa, egy csipetnyi só.

* 400 gramm szardínia konzerv a levével együtt, 50 gramm főtt zabpehely, 50 gramm főtt vegyes mirelit zöldségkeverék, egy kávéskanál reszelt sajt, egy csipetnyi só.

2009. júl. 2. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Rigó bundában, natúr egér fűvel, tyúkbél fejével.
2009. júl. 2. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
51%

Húúú amikor csak a kérdést olvastam azt hittem macskát akarsz csinálni :D

Egyébként ha nem akarsz neki mindig konzervet adni akkor esetleg valami halféle vagy hús (sült, főtt) A lényeg, hogy ne fűszerezz vagy legalább is ne nagyon.

2009. júl. 3. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
1 pulykacomb, 1 csésze rizs,2 csésze víz, 1 erőleveskocka. Az egészet addig főzzük amíg a hús leválik a csontról.
2009. júl. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
pff ezt az utolsó elöttit mi is szoktuk enni XD
2009. júl. 3. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a tippekket, majd kipróbálom őket xD
2009. júl. 3. 20:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!