Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek ilyen tulajdonságo...

Szerintetek ilyen tulajdonságokkal lehet belőlem állattenyésztő?

Figyelt kérdés

Gyerekkorom óta imádom az állatokat, és állatokkal nevelkedtem, a feleségem is így van.

Tanár vagyok, már van fix állásom (most diplomáztam le), feleségemnek jó jövedelmező állása van, és jó anyagi háttere is, tehát a szabadidővel (én) és az anyag helyzettel nincs gond.

Családi házban élünk nagy kerttel, tehát hely is van, meg maximum csak egy almot vállalnék (mert csak hobbi szinten foglalkoznék, nem ebből akarok meggazdagodni, tehát nem esze-veszettül akarok tenyészteni).

Leginkább a nemesítés és a tanítás vonz (ezért is lettem tanár).

De viszont kiállításon még nem voltam.

Labrador retriever-rel foglalkoznék, mert ő a kedvenc kutya fajtám.

A gyerekeimet is az állatszeretetre akarnám megtanítani, ezért is gondolkozok ebben. Azzal már tisztában vagyok, hogy ez mind mivel jár.

Ha még van kérdésed, akkor nyugodtan tedd fel. Arra is gondoltam, hogy csak kiállításokkal fogok foglalkozni, de viszont ha sikeres lennék, akkor már utódokkal is foglalkoznék.

Tudom, hogy nagy felelősséggel jár, és nem egy nap alatt leszek sikeres tenyésztő, de viszont a munkám is felelősséggel jár.



2012. jún. 9. 20:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Leginkább a nemesítés és a tanítás vonz (ezért is lettem tanár).Szóval te a tanítványaidat keresztezed mint Mendel a zöldborsót,mondhatom nem semmi!Kérdésedre válaszolva szerintem bárki lehet tenyésztő aki hajlandó megtanulni a fajtajellegeket és a genetika alapjait.
2012. jún. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Először is áttenném a kérdést a "Kutya" témakörbe......Hacsak nem akarsz labrador retriver macskát nemesíteni :))
2012. jún. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

első csak a tanításra gondoltam

második macskákat is tenyésztenék mégpedig Kék Britet

2012. jún. 9. 20:53
 4/5 A kérdező kommentje:
tudtam, hogy beleköttök :D, állattenyésztők véleményére lennék kíváncsi.
2012. jún. 9. 20:55
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Íme a véleményem macskatenyésztőként.

A tenyésztés minden szinten hobby,emellett mindenki dolgozik és senki nem él meg a hobbyjából.Ezt szenvedélyből-szerelemből csinálja az ember.A Tenyésztést ne úgy képzeld el,hogy számodra két szép egyedet összeraksz és megszületik a legjobb kölyök.Ismerni kell a vérvonalakat,mi mivel csinál jót,kell egy zsák szerencse is,alapgenetikai ismeretek,jó ha ismered az adott fajta örökletes betegségeit,gyakoribb fertőző betegségeket..

A cicákról tudok csak írni,nincs tenyészet nőstény és kandúr nélkül.Egy-egy cica tenyésztésre jó vérvonalból minimum 1000 eurotól indul.Ha te csak egy almot akarsz lehozni az is tenyésztés és azt is jól kell csinálni.

Azt tudom neked tanácsolni,hogy elösször menj el látogatóként pár kiállításra és beszélj olyan tenyésztőkkel akik a neked szimpatikus fajtát tenyésztik.Annyi információt személyesen jó felvenni,mert itt lehetne gépelni órákat.

2012. jún. 10. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!