Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Már évek óta küzdősport a...

Már évek óta küzdősport a macska fürdetése. Hogyan tudnám megfürdetni úgy a macskám, hogy ne változzon csatatérré a fürdőszoba?

Figyelt kérdés
Először lavórban próbáltam, úgy, ahogy egy macskamagazinban mutatták, de akkora erő van ebben az állatban, hogy összekarmol. Panelban lakunk (a macs egy kuka mellé volt kidobva egy zsákban), egy nagyon kicsi erkélyünk van, a fürdőben pedig nincs kád, csak egy zuhanykabin. Megpróbáltam oda bezárni és ott zuhannyal megmosdatni, de mindig beszar a fülkébe, pedig direkt megvárom, hogy odakinn elvégezze a dolgát. Mit lehet még tenni?! Ui.: Egy termetes kan macskáról van szó.

2012. jún. 10. 09:56
 1/10 anonim ***** válasza:
44%
minek fürdetni?
2012. jún. 10. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
44%
Egy szoba cicát miért fürdetsz? Látod, hogy fél a víztől, miért kínzod?
2012. jún. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
lehet félelmében csinált be na de én szerintem vegyél egy szivacsot amit csak ő fog használni langyos vízzel nedvesítsd meg és simogató mozdulatokkal töröld tisztára ezt tudom tanácsolni remélem hasznos volt
2012. jún. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
44%
Jaj, miért kellene egy macskát fürdetni???
2012. jún. 10. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert van hogy egy macska büdös. nem túl gyakran kel fürdetni mert ön tisztító állat de ritkán egy nedves szivacs csodákra képes és a macskád se fog meg gyűlölni
2012. jún. 10. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
44%
A macskák félnek a víztől,sőt irtóznak tőle. Viszont nagyon tiszta állatok, ha nem betegek éppen, rendszeresen mosakodnak a maguk módján. Akkurátusan végig nyalogatják a testüket és ahol nem érik el a nyelvükkel, ott a mancsukkal tisztítják bundájukat. Semmi szükség arra hogy vizes fürdővel kínozd őt.
2012. jún. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
71%
fogjátok le többen....., de egy macskát fölösleges fürdetni ha benn lakik....
2012. jún. 10. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
66%

Az en cicam elvezi mikor furdetem.

Muszaj furdessem,mert hosszuszoru,amugy most is keszulodik furodni.:)

2012. jún. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Egyáltalán miért akarod fürdetni?


Nem válasz a kérdésedre, de egyetértek azokkal, akik szerint nem kell fürdetni. A macska az egyik legtisztább állat, ha nem beteg, akkor rendesen tisztán tartja magát. Főleg ha lakásban tartod.

2012. jún. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Amikor végig simítok a macska szőrén és érzem, hogy már nagyon nehéz és faggyús, akkor muszáj megmosni neki.

Utána sokkal könnyebb lesz a bundája és neki sincs olyan nagy melege mint előtte.

Ha nedves szivacsot használok, attól meg nem lesz tiszta a bőre. (Bár valószínű, hogy át fogok váltani erre a megoldásra. Aki ezt tanácsolta annak köszönöm az ötletet). A poratkáktól is meg kell őt szabadítani valahogy. (Nyáron láthatólag jobban érzi magát egy fürdés után, mert nem piheg egész nap az ágy alatt).

2012. jún. 11. 10:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!