Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kedves hozzáértők! Milyen...

Az ucsihák madara kérdése:

Kedves hozzáértők! Milyen küzdősportba kezdjek?

Figyelt kérdés
A kérdés egyszerűnek hangzik, kicsit mégis bonyolítja a sajátos igényrendszerem. 105-kilós, 26 éves férfi vagyok, erős testfelépítéssel, ám ennek átkaként mindkét térdem szörnyű állapotban van. A jobb térdemet 7 éve műtötték(keresztszalag-szakadásra, ízületi ficamra, és térdficamra), és azóta is rakoncátlankodik. A bal térdem szintén zenész, bár kicsit jobban terhelhető. Emellett az igazi problémát korai gerincsérvem jelenti, aminek majd 10 éve büszke tulajdonosa vagyok. Bár, még nem befolyásolja túlzott mértékben a mozgásomat, de ezen a helyzeten nem is szeretnék rontani. Az idő úgyis fog. Az orvos szerint az orsómozgástól (csípőcsavarás stb.) óvakodnom kell, csakúgy, mint a hirtelen mozdulatoktól. Olyan küzdősportot szeretnék találni, amiben nem gátolnak ezek a tényezők.

2012. jún. 9. 21:48
 1/7 anonim ***** válasza:
hát a térdeid a küzdő sportok egyik alapköve..ha ezeket nem terhelheted akkor nem nagyon van mit tenni. ha minimálisan terhelheted akkor valamiféle fegyveres sportot űzhetsz..
2012. jún. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Minden küzdősport és harcművészet középpontja az erős csípőmunka, szóval mindenhol ugyanúgy gátolni fog.
2012. jún. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

ja-ja.

a küzdősportban a legfontosabb a deréköv ereje,az tart mindent.

rendbe kellene hozni a derekad előbb,vagy ugye a sérvet nem lehet,de javítani lehet rajta.

gerinctornával,vagy a fegyencedzésben is vannak híd-has gyakorlatok és a kettlebell edzésnek is utánanézhetsz és kezdj el járni rá.

nyomasd fél évig legalább,és utána berakhatsz mell heti 2 ökölvívó edzést.

"az idő úgyis fogja rontani"

ha kőkeményre edzed a gerincmerevítődet,hasadat,akkor az idő bekaphatja,nem tud vele mit kezdeni,rontani.

2012. jún. 9. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítségeteket!

utánanéztem a fegyencedzésnek, meg a kettlebellnek is, jól hangzanak! Az amit a merevítőről és a hasról mondtál is tetszett...csak egy problémám van... A hasamnál még két sérv volt, amik most stagnálnak, de ha nagyon ráerőltetek, előjönnek, köldökkapu és lágyék. Emellett egy kb 15 centis részen nem ér össze a medencém(valószínűleg ez a korai porckorongsérv kiváltója), így az a terület még gyengébb. Tévedés ne essék, nem egy ágynakesett valaki vagyok, elég jó erőben érzem magamat, csak ezt szeretném fokozni. A két fenti módszer nagyon alkalmasnak tűnik számomra, csak körültekintő szeretnék lenni, a teljes kórkép tükrében, hogy minek is kezdjek neki, mi lenne a legoptimálisabb. kb 10 kiló felesleg azért van rajtam felsőtesten, gondolom ha azt leadnám első lépésként már könnyebb dolga lenne a derekamnak és a lábaknak...

2012. jún. 9. 23:19
 5/7 anonim ***** válasza:
sakk?
2012. jún. 10. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
bár nekem kóros súlyfeleslegem volt és a szivem rendetlenkedett, de ha ennyi bajod van én azt tanácsolom, tedd azt amit én tettem, keress egy sportorvost, akár neten kérdezősködj, egy jó arc sportorvos kell aki kivizsgál és megmondja mire vagy képes:P mondanám az enyémet, de meghalt szegény pára...
2012. jún. 10. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Élet?
2012. jún. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!