Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek jó ötlet? Vagy...

Szerintetek jó ötlet? Vagy mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés
Nemsokára lesz egy kutyám... és mellé szeretnék egy társat... Egy kandúr cicát... A szomszédunkban születtek és csak én vagyok jóba velük.... Anya nem engedi de apa igen... Most vannak elvihető korban.... Szerintetek jó ötlet ha Pénteken elhozom, úgy, hogy csak én tudok róla? Mert már minden cucc megvan hozzá..... ÉS tápot tudok venni a sarkon....
2012. jún. 10. 18:29
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha a szüleid nem engedik akkor nem jó ötlet. Anyud akár ki is dobhatja a macskát vagy a kutyát.

Ha én nem engedném meg,hogy 2 állatot hozzon haza a gyerekem,és meg is mondanám neki,de ennek ellenére 2 állattal állítana be, akkor azonnal visszazavarnám,hogy vigye vissza őket. Mivel nem vette figyelembe a kérésemet így egyik állat sem maradhatna.


Szóval ha nincs a szülők beleegyezése meg,ne csináld..

2012. jún. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha nincs meg a szülők beleegyezése,akkor nem jó ötlet.
2012. jún. 10. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha apád engedi, akkor már ketten vagytok anyáddal szemben. :) Próbáljátok ketten meggyőzni.


Beszéld meg a cica mostani gazdájával, hogy feltételesen hozod el, a hétvégére. Aztán ha anyád meglátja a kis csöppséget, lehet, hogy meglágyul a szíve. A kiscicák nagyon tudnak hatni a felnőttek szívére is.


De azért gondold át, vállalni tudod-e a cicával járó munkát, főleg ami a takarítást illeti. Mert annál rosszabb dolog nincs, mint ha pár hét elteltével ráunsz és kidobod.

2012. jún. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

19:47 vagyok.

Gyerekkoromban én is voltam úgy, hogy anyám tiltása ellenére vittem haza kiscicát. Amikor meglátta, rögtön beleszeretett, pedig a kiscica már első este elcsente a rántott csirkecombot a konyhaasztalról. (Elrágni persze nem tudta.)

2012. jún. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én titokban hoztam 2 hete egy 6 hetes kiscicát XD Apuék nagyon megszerették semmit nem mondtak.


Most pénteken is hoztam még egy kiscicát ez viszont csak nekem meg anyunak tetszik! :D Apu 1x nézte meg alaposan és azóta sem... :D de nem szólnak rá semmit! :)


Ui.: Nálam már hozzászoktak, hogy titokban hozok állatot!=/


De anno viszont anyu engedett nekem egy kiskutyát Apukám nem mert volt 1 öreg kutyunk és nem akart másikat!De még is elhoztuk anyuval tehát apunak innentől szava nem lehetett de a végére nagyon megszerette! :)


Vagy a másik megoldás..mond apukádnak, hogy beszéljen anyukáddal, hogy óó csak egy kiscica..stb. :D Csak sikerül :) Ha nem enyhül anyukád akkor apuddal elhozod majd apud bevéd :)

2012. jún. 10. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nálunk pont fordítva volt. A húgom anyu tiltakozása ellenére titokban egy kiscicával állított haza. Anyu meglátta és irtó mérges lett. Két lehetőséged adott a húgomnak.

1. visszaviszi vagy elajándékozza valakinek

2. ő viszi el,de ő menhelyre viszi.


Anyu megmondta előre. Nem fog a macska után takarítani, és nincs rá anyagi keretünk,hogy az orvost,kezeléseket,és a kajákat kifizesse..Arról nem is beszélve,hogy tavaly kutyát kért,és azt megkapta azzal a kikötéssel,hogy ő viszi le,ő foglalkozik vele..(hát ha nincs kedve akkor nem foglalkozik vele)

2012. jún. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Te ismered a szüleidet. Ha szeretik az állatokat és nem az ellátásával lenne gond akkor megpróbálhatod, persze csak ideiglenesen kérd el a szomszédtól. Nekem pl. anya nagyon szeret mindenféle állatot, de nem engedte

hogy "saját" cicám legyen. Aztán egyszer láttam egy fekete pici cicust az utcánkba és egy csomó ideig próbáltam elkapni, de nem sikerült. Amikor elmondtam anyának hogy mivel töltöttem az időmet, azt mondta hogy nem hozhatom föl, mert már van macskánk meg kitudja milyen betegségei vannak. Amikor mondtam neki, hogy teljesen egészségesnek látszik, kijelentette, hogy azt nem lehet látni hogy egy macska egészséges-e. Na most ez a macska itt fekszik mellettem, és mégcsak nem is az hogy én hoztam fel titokban, hanem anya hajnali 1től 3ig a macska elfogásával bajlódott, mert amikor kutyasétáltatás közben meglátta, rögtön beleszeretett. Még az sem érdekelte, hogy a kis vadmacskám teljesen szétkarmolta a kezét, úgy, hogy a nagyujját napokig nem tudta mozgatni. Azóta, már apa is volt hogy négykézláb mászott a macska után hogy meg tudja simogatni.:)

Egyszóval ez csak is a szüleidtől függ, akiket te ismersz, de ha már apukád melletted áll az már jó jel. Szóval sok sikert és írd meg majd a fejleményeket;)

2012. jún. 10. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Milyen házban laktok? Mert ha kertes, akkor mondhatod, hogy beszökött. Persze ha lehetetlen, anyud sem fogja elhinni, de legalább látja, hogy mennyire akarod. Én az én szüleimből indulok ki, nem tudom, hogy a tieid milyenek. Régebbi cicánk mellé úgy került egy második, hogy letelepedett a kerítésünkre. Anyum mondta, hogy ne csalogassuk, de mi tejjel leszedtük az udvarunkba. Persze nem zavarta el, mivel látta, hogy nagyon örülünk neki. Sajnos már mindketten meghaltak. :( Nem tudom mennyi idős vagy, mi ilyenkor nagyon picik voltunk (2.-3. osztály). Ha lesz egy kutyád, szerintem ne legyél telhetetlen. Gondolj bele az oltásokba, ivartalanításba, jó minőség macskatáp. A kutyusnak plusz napi min. fél óra séta, tanítás és a macskával is kell foglalkozni.
2012. jún. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
6. os vagyok .... és anyuval direkt félretettünk 4 éves koromtól, mert tudta, hogy valamikor lesz állatom.... úgyhogy most kb 1 milka áll rendelkezésünkre az állatra... és még mielőtt megjönne a kutyus el is megyünk nyaralni..... am kertesházunk van
2012. jún. 13. 07:48
 10/10 anonim ***** válasza:

Itt most oké, hogy van 1 milka pénzed! :)

1 hamar elfog fogyni ha rendszeresen oltatod minden ellen és véded a cicát is és a kutyust is! Na és mind a kettővel ugyan úgy kell foglalkozni meg kell adnod nekik a szeretetet! ha esik ha szakad ha nincs kedved ha fáradt vagy AKKOR IS!!!

2012. jún. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!