Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicám állandóan levadássza...

A cicám állandóan levadássza a kisebb rovarokat, és megeszi, miért?

Figyelt kérdés
Kiscica korában fogadtam be az utcáról, még októberben. Talán megmarat benne hogy vadásszon, mivel nem kapott enni?Méhecskét is levadászott már, és megette! Ha látom nem engedem neki, de hát kint "lakik" a kertben..

2012. jún. 24. 21:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A macska ragadozó állat, az a természetes ösztöne, hogy vadászik. Ez független attól, hogy kap-e eleget enni, ha nem ehes, attól még a vadászösztöne megvan. Nyugodtan engedd, hogy azt egyen, amit akar, akármit vadászik le, azt meg is eheti, vaja nem lesz töle, söt egészségesebb lesz, mert különféle nyomelemeket kap igy a szervezete.
2012. jún. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az enyém is levadássza a bogarakat, rovarokat mindig ha bejönnek, ráadásul ő lakásban van. Viszont ő nem eszi meg, inkább csak szórakozik velük :D
2012. jún. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
az enyém a szöcskéket kapdossa a kertben és meg is eszi :D ne féltsd, nem lesz baja tőle!
2012. jún. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ja igen azt elfelejtettem írni, hogy kap enni.. nem is keveset, ezért furcsálltam.
2012. jún. 24. 21:29
 5/9 anonim ***** válasza:
A mi macskánk is állandóan vadászik. Nagyon ügyes, pedig "csak" nőstény. Mindent megtámad (és az esetek 90 százalékában el is kap), ami kisebb nála. Legyen az gyík, madár, egér, cickány, különböző rovarok, bogarak. A teraszunk gyakran úgy néz ki, mint egy temető. Tegnapelőtti termés: egy kibelezett gyík, valami madárfej szerű maradvány és valószínűleg egy cickány.
2012. jún. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A méhet inkább vedd el tőle, mert megcsípheti. A legyet is, mert az mindenféle szarra rászáll és megfertőzheti a cicát. A többi rovart nyugodtan megeheti, nem lesz tőlük baja. A mieink is vadásznak mindenféle berepülő rovarra, és általában meg is fogják és megeszik őket. Az egyik egyszer hányt, mert több lepkét megevett, de nem lett semmi más baja tőle.
2012. jún. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Csak nosteny? A nostenyek jobban vadasznak.
2012. jún. 25. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nálunk kutya-macska együtt vadászik a lakásban. Az enyém is megeszi, undorító, de hát ez van. Én még örülök is neki, mert félek a bogaraktól, de megölni meg nincs szívem:D
2012. jún. 25. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Kisfiú!:) De a másik nem vadászik :D
2012. jún. 26. 09:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!