Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ti mit tennétek, ha teljesen...

Ti mit tennétek, ha teljesen biztosak lennétek benne, hogy a szomszédotok ölte meg a macskátokat, de nincs rá konkrét bizonyítékotok?

Figyelt kérdés
Gyönyörű sziámi cicánk alig múlt egy éves, 10 napja nincs már velünk. A szomszéd többször szóvá tette, hogy zavarja, hogy átjárkál hozzá. Megjegyzem, az ő állatai is néha megfordulnak a mi udvarunkban. A nagyszüleim nincsenek velük jóban, és ezt az én macskám bánta. Milyen megleckéztetést tanácsoltok? nagyon el vagyok keseredve....

2012. jún. 26. 18:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Nincs bizonyíték, ergó nem gyanúsíthatod meg csak úgy. Ha netán még is ő tette, akkor sem tudsz mit tenni, de azt semmiképp sem javaslom, hogy az ő állatain bosszuld meg a cicád halálát! De egyébként együtt érzek veled.
2012. jún. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A szomszédokat figyelmeztesd, hogy milyen emberek laknak ott! Én két napig üvöltve sírtam, amikor megmérgezték az szomszédok a cicámat, visszhangzott az egész környék, mert annyira fájt (még most is:((( ), így az egész környék hallotta, hogy mi történt és kik tették, megvan róluk a véleménye. Tényleg ne hagyd szó nélkül és meséld el a többi környéken lakó embernek. Én örülök neki, hogy egy gonosz, kegyetlen macskagyilkos családnak lettek elkönyvelve és nem csak a mi családunk tud a gyilkosságról, hanem más szomszédok is.


Remélem érvényesül a karma és sok fájdalom és betegség fog érni minden ilyen gyilkost és a családtagjaikat is, nem érdekel, hogy gonoszság ezt kívánni, én őszintén ezt kívánom a te cicád és az én cicám gyilkosainak is!

2012. jún. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Jaj nagyon sajnálom !!!

egyébként ha van anyagi értéke is a cicának jelentsd fel

2012. jún. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Bizonyíték nélkül nincs értelme a feljelentésnek. Arra se számíts, hogy a rendőrség fog bizonyítékot gyűjteni, nem fognak foglalkozni vele.


Ha mégis teszel feljelentést, akkor feltétlenül ismeretlen tettes ellen tedd, különben hamis vádért még téged fognak meghurcolni. Természetesen a feljelentésben add meg azokat a körülményeket, amelyek a szomszédra utalnak, de ne őt vádold, még azt se mondd, hogy őt gyanúsítod. De szerintem reménytelen a dolog.


Tudom, rosszul esik olvasni, de csak akkor lenne esélyed, ha tudnál tanúkat hozni arra, hogy látták, ahogy megölték a cicádat. Esetleg érdeklődj a többi szomszédnál, lehet, hogy valaki látta. Az is lehet, hogy látta, csak azt nem tudta, hogy a te cicád volt az, de ha leírod nekli, milyen volt a cicád, akkor emlékezni fog rá.


Ahogy már írták, ne az ő állatain állj bosszút, azok nem tehetnek róla, milyen gazdájuk van.

2012. jún. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Vicuska87 ***** válasza:

Hátha én valóban sziámi törzskönyves fajtamacskát veszek, akkor azt már bent tartom.

Egyébként semmit sem tehetsz. Szétkürtölöd mindenkinek, ennyi.

2012. jún. 27. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2012. jún. 30. 08:04
 7/7 anonim ***** válasza:
Egyébként ha feljelentést teszel, akkor ne a rendőrségen, hanem az állatvédőknél tedd (bármelyik alapítvány), mert ők díjmentesen kezdeményezhetnek eljárást meg szabhatnak ki bírságot (meg tapasztaltabbak gondolom és jobban tudják, mennyi esélyed van)
2012. jún. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!