Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Most szeretnék venni egy...

Most szeretnék venni egy cicát a hirdető törzskönyvvel vagy anélkül hirdeti. Ez meg mi?

Figyelt kérdés

Most vagy van törzskönyve vagy nincs, ha nincs akkor nem is lesz. Ha meg van akkor miért nem adja oda amikor megveszi valaki a kicsiket. Nem értem?

Olvasgattam egy honlapot ahol azt írják a törzskönyveket hat hetes korukig lehet igényleni azután már nem. De az a cica amit én szeretnék már 8 hetes. Az eladó szerint ha kérem akkor van törzskönyv ha meg nem akkor nincs.

Valakinek van tapasztalata az ilyen eladóval?

Vagy egy segítő tanácsot is szívesen fogadok!



2012. jún. 28. 01:59
 1/8 anonim ***** válasza:

Miért nem kérdezed meg az eladót, hogy miért van így?

Szerintem kicsit furcsa, én megkérdezném az eladót, aztán azután döntenék. Ha tud elfogadható magyarázatot adni, akkor megbíznék benne, ha csak hebegne-habogna vagy mellébeszélne, ill. logikátlan dolgokat mondana, akkor vásárolnék máshol.

2012. jún. 28. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Olyan a mesébe nincs,hogy nem kapsz törzskönyvet a cicához egy tenyésztőnél.Keress tovább egy rendes tenyésztőt,mert ez egy vicc.
2012. jún. 28. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Vicuska87 ***** válasza:
Ha nem kell tözskönyv, akkor annélkül adja, ha kell, akkor kapsz egy hamisítványt!
2012. jún. 28. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy több kiscica van, mint emennyit törzskönyves (jó magas) áron el tud adni? Ilyenkor, hogy ne maradjon a nyakán a cica, eladja olcsóbban, de törzskönyv nélkül, nehogy valaki később jobb áron továbbadja, és rontsa az üzletét?


Vagy túl naiv vagyok?

2012. jún. 28. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Láttam azt a hirdetést!

Én onnan biztos nem vennék cicát!

Kitudja, hogy teszteltek-e.. megvennél egy jó beteg macskát! :)

2012. jún. 28. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Hát ez az hogy hívtam és azt mondta ha kell akkor 5000rel többe kerül ha nem akkor meg nincs hozzá. Ennyi volt a magyarázat.

Ezért nem értem.

De mindegy találtam egy normális karthauzi tenyésztőt aki csak is oltásokkal és törzskönyvvel hajlandó átadni a cicát na meg valami szerződést is kell írni(nem csak adásvételi).

Igaz így nem júliusban lesz cicám csak augusztus vége felé mert ő nem hajlandó oda adni 10 hetes kora előtt.Pedig azt hittem 8 hetesen már ellehet hozni mert a másikat is annyi idősen hozhattam volna el.

Na de inkább biztosra megyek ha már ilyen jellegű válaszokat kaptam!

Köszönöm mindenkinek a választ!

Ha van még tanács szívesen fogadom!

2012. jún. 28. 15:28
 7/8 anonim ***** válasza:

Épp a múltkor olvasgattam róla, hogy 10-12 hetes korukig mindenképp együtt kell maradjanak, különben sok mindent nem tanulnak meg a cicák és nem lesznek kiegyensúlyozottak felnőtt korukban.


Amúgy megkérdezhetem kit sikerült találnod? Mert én is pont ilyen cicát néztem ki magamnak (vagyis ezt a fajtát), de nekem csak valami külföldi tenyésztőket ajánlottak, az meg nem volt jó, mert nem tudtam volna utazni...

2012. jún. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Persze itt találtam: [link]

Váltottam egy két e-mailt is vele, szerintem elég rendes.

És a kicsik azok olyan cukik, beleszerettem mindbe. :)

Ha sikerül egyeztetni akkor augusztus 15. után már haza hozhatok egy picúrit.

Csak sajnos kicsit messze van tőlem ezért szét nézek még hátha ráakadok közelebbi tenyészetre is.

Még ezt fogom megkérdezni csak hát sajnos ez sincs közelebb. [link]

Te tudnál ajánlani ha persze találtál már!

2012. jún. 28. 20:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!