Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi az, hogy igény szerint...

Mi az, hogy igény szerint törzskönyvvel?

Figyelt kérdés
Most egy kölyök vagy törzskönyves vagy nem, legalább is én eddig így tudtam. Vagy ezt azért írják, hogy azt mondhassák, jaj hát úgy kétszer annyi és akkor úgy sem kéri senki?
2010. jan. 9. 17:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
73%
Nagyjából. Szerintem kizárólag egy szaporító hirdet így.
2010. jan. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
6%

azt jelenti, hogy még nincs meg a törzskönyve, de a szülők törzskönyvesek, így a vevő... azaz nem, ez csúnya szó. a leendő gazdi igényei szerint a tenyésztő megcsináltathatja a törzskönyvet akadály nélkül.

az én kutyim is ilyen volt :)

anyukámmal nagyon régóta szerettünk volna egy újfoundlandit, de nem kiállításra, csak kedvencnek. aztán találtunk egy nagyon jó tenyésztőt, és onnan hoztuk - mi nem kértük a törzskönyvet, mert nem a papírjáért szeretjük a kutyát :)

2010. jan. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
És ezt még egy felnőttnél is lehet?
2010. jan. 9. 17:11
 4/15 anonim ***** válasza:
Pontosan.
2010. jan. 9. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
52%
Egy fajtatiszta állatnak a "születési anyakönyvi kivonata" a törzskönyv. Nem tudom, hogy macskáknál mennyibe kerül, de kutyáknál 5500 forint úgy, hogy abban az árban már a mikrochip is benne van. Tehát megállapítható, hogy nem attól lesz egy állat "drága". Szerintem az egyik oka annak, hogy sokan nem akarnak a kölykök mellé adni az az, hogy onnantól kezdve az egyértelműen hozzájuk köthető, nem tudják letagadni. Mondjuk akkor, ha a kölyökről később kiderül, hogy öröklött betegségben szenved.
2010. jan. 9. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Igen, azt én is tudom, hogy nem maga a kiváltás a drága. Csak az az érdekes, hogy miért "igény szerint".
2010. jan. 9. 17:42
 7/15 anonim ***** válasza:
0%
Úgy ahogy mondod. Egy kölyök vagy törzskönyvezett vagy nem. De ez nem azt jelenti, hogy törzskönyvvel a kezében születik a kölyök, hanem a születés után törzskönyvezik. Nyilván a törzskönyvezett drágább. Ám aki "csak" egy családi kedvencet szeretne, nem pedig tenyésztésre vesz cicát, annak nem feltétlenül muszáj a törzskönyvezett állatka. Nem tudom, hogy miért kell ezen fennakadni.
2010. jan. 9. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
64%
Az, aki csak egy családi kedvencet szeretne, az menjen el egy menhelyre és fogadjon egyet örökbe az "igény szerint törzskönyvvel"-tipusú szaporítóktól odakerült fajtatiszta kutyák közül. Tömve vannak velük. Tudomásul kell venni mindenkinek, hogy tök mindegy mit csinálnak a hatóságok (már amikor hajlandóak megmozdulni és nem hajtják el a hozzájuk fordulókat a p..csába) vagy az állatvédők, amíg van ember, aki a "terméküket" megveszi. Csak akkor lesz állatvédelmi téren változás, ha megszűnik a kereslet.
2010. jan. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
47%
Ez azt jelenti, hogy érdemes gyanakodni, hogy nem a legjobb tenyésztővel hozott össze a sors. Ez általában az első jel.
2010. jan. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem biztos hogy szíporító, bár általában alapból adnak a tisztességes tenyésztők, ugyanis a törzskönyv összvissz 2500 forint.

ha nem akarod tenyészteni és/vagy kiállításra vinni (mindkettő alapfeltétele a törzskönyv), nem fontos, ezért vannak normális tenyésztők akik felajánlják hogy törzskönyv nélkül. de ha belinkeled hogy hol találtad, a weboldalát, akkor megmondjuk hogy milyen ember.

2010. jan. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!