Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A maine coont lehet kint...

Lulu200 kérdése:

A maine coont lehet kint tartani folyamatosan? (Télen-nyáron? )

Figyelt kérdés
Az anyukám nem akar macskát a lakásban, és én úgy láttam, a maine coon bírja hideget. De a bundája nagyon nagy, és nagyon meleg lenne szegénynek? Köszi előre is! :))
2012. júl. 1. 10:54
 1/10 anonim ***** válasza:

Lehet, csak nem érdemes. Elég sokba kerülnek ezek a cicák és ha kint van elcsavaroghat, elütheti egy autó, megmérgezhetik, vagy el is lophatják. Fajtatiszta cicát, amiért pénzt adsz, nem szokás kertben tartani. (Sőt, ha jó helyről veszed oda sem adja kinti tartásra.)

Fogadj be egy cicát, a házi cicák között is lehet találni bundásabbat, félperzsát pl. Rengeteg kiscica vár gazdára, menhelyen, vagy nagyon sok ingyen, ajándékba elvihető kiscicát találsz úgy is, ha felmész egy hirdetős oldalra.


[link]


[link]

2012. júl. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Maxitabi ***** válasza:

Előttem szólóhoz csatlakoznék: 80-100 ezres macskát azért nem hagyunk kint- mert: 1. biztos hogy ellopják - Mo-n vagyunk.., 2. baleset éri stb.. A normális tenyésztő tényleg nem adja a gonddal tenyésztett cicáját oda!

És igen, melegük van még a lakásban is most, hát még kint!Bár most kinek nincs melege???

Ja és nagy cica, sokat eszik,nagy alomtálca,gyakoribb alomcsere, nagy szállítódoboz ... kell nekik.Vagyis nagyobb kiadás. Mindig hirdetnek keverék félhosszú szőrű cicákat, pl expressz, startapro -ezek ingyen elvihetők!

2012. júl. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Lehet.Nálunk is kint van,bírja telet a nyarat ,ellopni nem tudják mert bizalmatlan,nem megy oda senkihez,hiába ciccegnek neki,de mivel ivartalanított nagyon nem is megy csavarogni,elég neki a kert,maximum a szomszédba néz át néha.
2012. júl. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Vicuska87 ***** válasza:
73%
Én egy közel 100.000 HUf macskát, nem tenném ki semmilyen szín alatt sem.
2012. júl. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Lehet,de én se raknék ki egy ilyen drága macskát.Inkább válassz egy sima házicicát,csak télre kell készíteni neki egy kuckót,hogy ne fázzon.
2012. júl. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Senki nem tudja hogy ér valamit is.Mi azt mondtuk a szomszédnak ,hogy perzsa keverék ,ingyen volt és kész.De nem értem a logikát,sokkal nagyobb értékű kocsikkal kiállunk az utcára,hogy ellopják mindig benne van a pakliban.Macska lopkodás meg nem jellemző,nincs rá igazi kereslet.
2012. júl. 2. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Tök mindegy, hogy a szomszéd mit gondol. Normális tenyésztő szerződésben kiköti, hogy szigorúan benti tartásra. Az is benne van, hogy ha tudomására jut, hogy kiengedik, joga van visszavenni az állatot az ár visszafizetése mellett. Több ilyen visszavételről tudok. A Coon nem tartozik a drágább fajták közé, de akinek van 80 ezer forintja cicára, az építsen már egy kifutót! Aki kinti macskát akar, az szerezzen be tündéri házicicákat, mondjuk kezdje kettővel.
2012. júl. 9. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
35%
Jól néznénk ki ha visszavenné miután kifizettem!Semmi ilyesmit nem kötött ki szerencsére,hogy kertben tilos tartani,ott is hagytam volna azonnal.Nem lakásmacska fajta amúgy sem ,már a kialakulása végett sem.Kérdezőnek is azt ajánlom ,olyan helyről ne vegyen ahol megszabják hol lehet a macska .
2012. júl. 9. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Vicuska87 ***** válasza:
50%

Kedves 8-as!


Igen visszaveszi a macskát!


Szerinted egy Main Coon, kintre való macska?

Megveszed 80.000 HUF-ért, és kiteszed az udvarra, ahol kullancs belemászhat, tele lehet bolhával? A szőre filces, és kopott fénytelen lesz.


Úristen!! Egy fajtatiszta macska lakásba való, nem a kertbe!


Kerti macskának fogadj örökbe egy házi cicát!

2012. júl. 9. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem érdekel az ára,nem attól függ nálam hogy olcsó macska kint van drága meg bent .Ha akar bejöhet,de kint akar lenni sokat,megy és kéredzkedik.Lehet kapni nyakörvet ami bolha kullancs ellen jó,az van rajta.Az egész szőre azért alakult ki ilyenre hogy védje az időjárás ellen,alapvetően egy természetesen kialakult fajta ,nem ölbemacskának lett kitenyésztve,mint pl a perzsa.
2012. júl. 9. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!