Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy "mindennapos" macskát...

Egy "mindennapos" macskát lehet ivartalaníttatni?

Figyelt kérdés
Tegnap sétáltunk a kutyámmal, és láttam, hogy egy mozgó autóból kidobtak egy cicát. Szerencsétlen egy bokor alá futott, ott remegett. Hazavittem, de csak itthon vettem észre, hogy iszonyatosan nagy hasa van, 1-2 héten belül szülni fog. Valószínű, hogy ezért szabadultak meg tőle. Az lenne a kérdésem, hogy egy olyan macskát, aki bármelyik percben megszülhet, lehet ivartalanítani? Az állatorvosomat próbáltam felhívni, de ki van kapcsolva.
2012. júl. 2. 07:58
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Elég valószinütlen, hogy igy megmüti az orvos, okosabb megvárni, amit meglesznek a kiscicák és utána azonnal (pár napon belül) ivartalanittatni.
2012. júl. 2. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Na ige, de mit kezdjek utána ennyi cicával? Elajándékozni sem tudom, elleptek mindenkit a kóbor macskák, minden szomszéd, ismerős min. 3 macskát etet. Nem hinném, hogy bárkinek kellene cica, hihetetlenül el vannak szaporodva.
2012. júl. 2. 08:21
 3/20 anonim ***** válasza:
A kiscicákat vidd be egy állatmehelyre,ott elhelyezik és később ivartalanítják is őket.
2012. júl. 2. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Tényleg, a menhely eszembe se jutott! Köszönöm a segítségeteket!
2012. júl. 2. 08:39
 5/20 anonim ***** válasza:
37%
ÁÁÁÁ, nemár, a menhelyek is tömve vannak cicákkal. Próbáld elérni az orvost. Én kutyával voltam hasonló szituban. Az utolsó pillanatban lett ivartalanítva. Még mindig jobb, mintha megszületnek, és ki tudja milyen gazdihoz kerülnek.
2012. júl. 2. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Nehogy már megölesd a napok múlva megszületendő kiscicákat. Van olyan orvos, aki hajlandó erre, és a méhben megöli (túlaltatja) a szinte teljesen kifejlett kiscicákat, de ez mennyivel jobb, mint a már megszületett kiscicákat megölni? Semmivel.


Ha már így alakult, adj nekik esélyt az életre. A menhely talán nem a legjobb megoldás, de ha hagyon a cicamamát megszülni és adsz nekik helyet az első 2 hónapra, akkor közben meghirdetheted őket a neten sok helyen. Biztos találsz nekik szerető gazdát.

2012. júl. 2. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Kedves előző. Értelek én, de próbáltad már? Egyszer egy gyönyörű hófehér, felemás szemű cicust hirdettem egy egész évig. Még egy telefonom se volt rá. Borzalmasan nehéz, és közben betege lehetnek, vagy hasonló. Sajnálom én is őket megölni, de szépen elalszanak a méhben. Ha már így alakult szerintem ez a legjobb megoldás. Persze erről még az orvosok is vitáznak, mindenki más véleményen van, így kár is vitázni ezen.

Ha a Kedves Kérdező úgy gondolja, hogy meg tud birkózni egy alomnyi kiscicával, akkor sok sikert hozzá. De menhelyre ne, akkor inkább most ivartalanítsa a cicust.

2012. júl. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Igen, próbáltam, nem is sikertelenül. Az utóbbi években jópár kiscicának szereztünk gazdát, és nekünk is 9 cicánk van itthon, közülük 3 egy vemhesen befogadott cica már 6 éves kölykei. Jó dolguk van nálunk, pl. nem szupermarket-tápon tartjuk őket. Tudom, miről beszélek.


"de szépen elalszanak a méhben."

"így kár is vitázni ezen"


Azért engedd meg, hogy vitázzak ezen, mert a kérdezőt meg szeretném győzni, hogy adjon esélyt az életre a megszületendő cicáknak. Nem kell ehhez orvosnak lenni, néha-néha, nagyon kivételesen orvosi diploma nélküli embereknek is lehet erkölcsi érzékük.


Szerinted ez miben különbözik a már megszületett kiscicák megölésétől, amit ugye - remélem - te is elítélsz? Az újszülött cica is vak és süket, nincs sok különbség a mindennapos magzat és az újszülött között. Nem véletlen, hogy embernél is csak az első trimeszter végéig engedélyezett az abortusz. Macskánál 65 nap a kihordási idő, egy 40-45 napos magzat bőven túlvan a kihordási idő harmadán. Persze lehet jönni azzal, hogy a macska nem ember, de - legalább elvileg - te is állatbarát vagy, nem?

2012. júl. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Mint mondtam, ha van más út én se tenném. Volt egy utcakutya, magas vemhesen találtunk rá. Ivartalanítva lett, mert egy kutyát be tudtam fogadni, de a meglévő sok befogadott mellett már egy alom kiskutyával nem tudtam volna vállalni. A megszületett kiscicák megölésétől nem, valószínű, hogy különbözik, de a én, ha már látom a kicsiket, nem tudnám megtenni. Persze ez itt falun egy megszokott dolog, nem úgy az ivartalanítás. Talán ezért is voksolok az utolsó pillanatos ivartalanítás mellett. Itt javarész a kutya, macska használati tárgy, és ilyen életet nem kívánnék nekik. Persze nem mondom, hogy legyen mind elaltatva, de ha lehetőség van rá, akkor ne is szülessenek meg. Persze, ha egy alom csukott szemű kiscicát találnék, minden erőmmel azon lennék, hogy felneveljem őket.
2012. júl. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Amit a 6. válaszoló írt,hogy neten hirdesd nem rossz ötlet.

A menhelyet azért javasoltam,mert az itteni menhelyen a cicáknak van külön macskaház, a kisebbeknek meg cicaovi és jól vannak tartva amíg el nem viszik őket.(kicsiket viszonylag hamar fogadnak be)

Ahol te laksz nemtudom, milyen a helyzet,de ha már az utcáról megmentetted gondolom egy zsúfolt helyre úgyse adnád be, nézz körbe/hirdess. :)

2012. júl. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!