Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak? Kifakadt a...

Mit csináljak? Kifakadt a fekélye.

Figyelt kérdés
Szomszéd cicáján már régóta látszott,hogy valami nem stimmel vele. AZ arcán ilyen daganat szerű dolog volt,ez miatt enni sem tudott. (én etetem,a szomszéd nem foglalkozik vele) Jó pár napja pedig kifakadt neki és ilyen gennyes váladék jön belőle,illetve sebes körülötte,lyukas. Alkohollal fertőtlenítem neki mindennap,de nem tudom még mit tehetnék érte. Állatorvos kilőve,a szomszéd hallani sem akar róla,pedig magam vittem volna el. Ötletek? Megfog gyógyulni? 19l
2012. júl. 3. 16:46
 1/8 A kérdező kommentje:
Elnézést,rosszul írtam. Nem fekély hanem tályog* !
2012. júl. 3. 16:47
 2/8 anonim ***** válasza:
OMG, ha a szomszéd látóhatáron kívül van, kapd fel a cicát, és rohanj az állatorvoshoz!
2012. júl. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Amúgy ez a szomszédod részéről állatkínzásnak számít
2012. júl. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Állatorvos jó lenne neki. Kitisztítaná, kapna antibiotikumot.


Ez akkor lesz ilyen nagy hatalmas, gennyes gusztustalanság, ha elhanyagolják. Egyébként amint észreveszed, ha elviszed egy darab injekció és kész eltűnik az egész nem durvul el.


Az viszont jó, hogy kifakadt magától legalább.


Mindenképpen az állatorvos ajánlanám, de ha ez nem megoldható vegyél betadint a patikában szabadítsd fel a sebet, (általában összetapadt szőr meg minden szar van rajta) és azzal takarítsd ki rendesen. Nem alkohol kell az ilyenre!


Aztán vagy meggyógyul vagy nem. Amúgy meg, ha az alkohollal babrálsz meg eteted, nyilván meg tudod fogni és elvinni, nem kell ehhez a szomszéd engedélye. Én ellopnám és elvinném, senkinek nincs joga ellátatlanul hagyni a macskáját.

2012. júl. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A betadinos vagyok. Az állatorvos "csak" az antibiotikummal tesz többet, mint amit én írtam, meg annyi, hogy a macska kikerül a megszokott környezetéből, megszeppen és könnyebb megcsinálni a sebtakarítást rajta. Épp most volt egy ilyen a családban is egy macskán, csak nem a fején, azt mondták, hogy semmi baja, de észrevettem, hogy ha megpiszkálom akkor felszakad a seb és a szélénél rengeteg genny jön ki belőle, így feláztattam leszedtem a sebét, meg az összetapadt mocskot, kijött sok genny, "átöblítettem" sok betadinnal utána pedig figyeltem, hogy elkezd-e dagadni jobban neki, vagy gyógyul. Szépen bevarasodott, nem dagadt tovább pár nap múlva leesett a seb, csak egy kis szőrhiány emlékeztet a problémára, de az is hamarosan teljesen eltűnik.


De nekem van hat macskám, évek óta viszem ezzel őket az orvoshoz, megmutatta hogy kell csinálni, volt mikor csak először csinálta meg ő, aztán otthon én csináltam rajta tovább stb.


De tényleg nem szabad a macskák sebére úgy nézni, hogy majd megjavul, mert sajnos a verekedéseik során icipici de mélyebb sebeket szúrnak harapnak egymáson, amik aztán bezáródnak, de a bejutott baktériumok ezt okozzák és ha nincs szerencséd, akkor csak azt látod, hogy de hát nem látható seb és a lezárt felszín alatt teljesen elfertőződik szegénynek.

2012. júl. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ezaz, fogd a cicát és rohanj! ;)

Ha a helyedben lennék, én így rohannék vele: http://www.youtube.com/watch?v=ybs2TP8LTKY XD

2012. júl. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Irány az állatorvos!
2012. júl. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Ha tudom elviszem,de addig is veszek betadint és azzal ápolom. # 6 Igyekszem így rohanni majd a szomszéd elől:DD
2012. júl. 3. 21:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!