Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Két kiscicám van (10 hetesek...

Két kiscicám van (10 hetesek kb. ). Milyen eledelt ajánlotok nekik?

Figyelt kérdés

Nincs pénzem prémium minőségre állandóan, de nagyon olcsót sem akarok, ha az borzalmas minőségű.. Kellene tanács száraztápra és konzerves/alutasakos eledelre is.

(Van két vadászgörény is, az se lenne utolsó szempont, h azok is megegyék, azok a válogatósabbak egyelőre :) de ez már tényleg megoldható máshogy is)



2012. júl. 5. 10:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Én cat chowwal etetem a cicámat, de szoktam venni prémium tápot kis kiszerelésben, és azt szoktam hozzá keverni. :)
2012. júl. 5. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
38%
én kitekatot és friskies-t szoktam venni, nagyon szereti és erős középkategóriás
2012. júl. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Na, ez az én kérdésem lényege is, éppen tegnap vettem Friskies alutasakos eledelt (árban nagyon jónak találtam, és még a görényeknek is ízlett), de olvasgattam róla itt is, és megijesztettek (húgyköves lesz a macska, csak víz meg ízfokozó van benne stb.). Tehát bevásárolhatok mondjuk ebből is nagyobb adagot? Amúgy változóan próbálom etetni, száraztápból főleg Whiskas Juniort kapnak, mert az szintén ehető a görényeknek is, de a konzervféleségekből nagyon vegyesen kapnak (pl. Whiskas, W. Junior, Fit+Fun, Félix stb.) Ez maradhat így?
2012. júl. 5. 10:34
 4/14 Vicuska87 ***** válasza:

Viszkász, kitekat friszkíz! Mind a legalja minőség! Csak a marketing.

Esetleg speckó állateledel boltba nézz neki valami jobbat. Azok a jobbak, amiket nem lehet minden sarki abc-ben kapni.

2012. júl. 5. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Kedves Vicuska87!

Tudsz valami megbízható márkát ajánlani? Speckó állateledel boltnak számít a Fressnapf? Mert oda pont holnap készülök, addig gyűjtöm az infókat, mit érdemes venni :)

2012. júl. 5. 10:43
 6/14 Vicuska87 ***** válasza:
Miamor, Cat Chow, de számolj utána, mert a netről, már 10 kg royal canint tudsz venni 12500 HUF-ért. Lehet az jobban megéri, és akár fél évig is elég.
2012. júl. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Majd utánaszámolok, először mindenképp kis adaggal fogom megpróbálni, még nem tudom, mennyire válogatósak, hiába éri meg a 10 kiló jobban, ha egyáltalán nem fogy :)

A konverves, alutasakos eleségekkel kapcsolatban nincs még valami hasznos infód neked vagy valakinek?

2012. júl. 5. 10:55
 8/14 Vicuska87 ***** válasza:

Nyers csirke, illetve pulyka mell, fagyasztás után.


A Felix alutasakos, ami egy nagyon ellenőrzött minőség, inkább közép kategória. A miamor alutasakos vagy konzerves is jó. Aztán vannak a premiumok, Schesir, Animonda? Real Nature.

2012. júl. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Maxitabi ***** válasza:

Az szupermarketes tápokat felejtsd el! Szárazból acana, (igaz, drága, de kevesebb kell a jó minőségűekből)Josera, Happy cat,brit ..

Az összetételt nézd: hússal kezdődjön,ne legyen gabona benne, max rizs (kukorica se).. a többiről már olvastál.

Az Aldiban van elég jó konzerv, azt hiszem shah.. 60% hússal; én ott vettem eddig a tasakost is, abban se cukor, se gabona, se tartósító, se ízfokozó nem volt (most eltűnt..). A miamor jó, almo nature még jobb, de az csak kiegészítő, shesir is ok.

2012. júl. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Maxitabi ***** válasza:
Ja, elfelejtettem: nálunk orijen és acana megy nyers hússal kiegészítve + a tasakos-amiről a kandúrom csak lenyalja a lét..A fogaikat csonttal tisztíthatod-pulykanyak, csirkenyak -majd később, most még ne adj nyerset, picik. (És a lidl, aldi száraztápok sem jók)
2012. júl. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!