Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit adjunk egy 2 hónapos...

Mit adjunk egy 2 hónapos kiscicának enni (és inni), és milyen gyakran?

Figyelt kérdés
2012. júl. 6. 18:38
 1/8 anonim ***** válasza:

Inni : Vizet

Enni: Ha van rá módod junior száraz illetve alutasakos cicakaját :) Ha nincs akkor vegyél felnőtt macskának való alutasakost és törd össze. Házi kosztot is adhatsz neki de csak frissen.

Én 3-4 óránként etetem a kiscicámat de csak egy keveset adok neki egy maréknyit kb.(éjszaka nem)

2012. júl. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
1-2 nap után meglátod te magad is milyen időközönként éhes! Arra figyelj, hogy mindig legyen előtte friss víz.
2012. júl. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

Mindig legyen víz,és kaja is gyakran legyen előtte..(én heti 1x macska tejet is adok neki.)

Kaja: májkrém,alutasakos eledel,párizsi(pépesítve..

az enyém kedvence például a: pörkölt csirkemellel tejfölösen( ha anyu ezt főz mindig adunk a macskáimnak is..), csirkemell kis kockára vágva.

2012. júl. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én nem adnék neki házikosztot. Egyrészt fűszeres, másrészt, ha nem kap rá az ízére, később nem fog kunyerálni, vagy lopni. Annyira nem, hogy én például bármilyen kaját kint hagyhatok az asztalon, megszaglásszák, de nem nyúlnak hozzá.


Kölyöknek való kaja meg sokféle van - mindegyiken rajta az adagolás, az általában jó. Én Acanát vagy Royal Canint ajánlanék. És mindig friss vizet, de ne legyen hideg.

2012. júl. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

inni: vizet

enni: én 2óránként megnézem van e elötte kaja ha nincs adok neki és általában whiskas junior-t adok neki hétvégente pedig tejet

2012. júl. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ezek a junior tápok szerintem feleslegesek, kicsik, drágák, és szerintem tök ugyan az van benne mint a kutya, vagy macskatápokban! Akár kutyatápot is összetörhetsz neki, ugyan az! :) Amúgy szerintem adj neki maradékot ( KIVÉVE CSÖVES CSONTOT, mert attól megfulladhat, de nem fejtem ezt ki..) És hát ha húst adsz neki, az tényleg hús, és nem macskakajában 0,4 % hús..:) Ha házi kaját adsz neki mégiscsak tudod mit eszik! :)
2012. júl. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat mindenkinek! :) :)
2012. júl. 6. 19:31
 8/8 anonim ***** válasza:

Az ivartalanított cicánk bármennyit tud enni, de a többiek alig valamit ebben a hőségben, inkább isznak. Napi 2x kapnak, reggel-este. A reggeli adagból mindig marad délután is, így ők osztják be és estére általában elfogy. Az esti adagot meg szokták enni, de a süni is besegít.

Ha beosztós a kicsi, akkor lehet így, hogy mindig van kint száraz, de ha "mindent megeszik egyszerre" típus, ettől elhízik. A reggel-esti etetés mindenképp kell, napközben pedig a cica igényei szerint 1-2. Pl. reggel 8, délután 2, este 8.

Az olcsó és jó kaja az Aldi Topixja. Mi a kicsiknek is ezt adjuk, mivel a drágább Acana, Orijen tápokra nem telik. NE vegyél neki whiskas, kitekat, friskeas és barátai tápokat!!! 4% hústartalom, drága és csak a csomagolást, ízesítőt és reklámot fizeted! Én inkább nem veszek juniort, mint ilyen szemetet.

Itt tudsz 80% hústartalmú, nagyon jó tápokat venni: [link] A royal cannin tápokat is ajánlom.

Ha mindenképpen olcsó és jó juniort szeretnél venni, tanulmányozd az összetevőket! A 4% hús nagyon rossz!

Innivalónak mindig legyen friss, tiszta, hideg vize! Ha udvaron van, több helyen is rakhatsz ki neki vizet, ha lusta. :)

2012. júl. 6. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!