Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A mai Napon találtam 3 Kismacs...

Patyex kérdése:

A mai Napon találtam 3 Kismacskát és anyukáját egy híd alatt. Pár naposak lehetnek. És észre vettem, hogy egy kis lyuk van a mamamacska hasán! Esetleg valaki, hogy mi lehet és, hogyan kezeljem? Mert itt nincs állatorvos hétvégén főleg.

Figyelt kérdés

2012. júl. 6. 23:01
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Szia nem rázza a fejét aszt hiszem pontosan az első linket beküldő találhatta el mert pontosan ezek a tünetek
2012. júl. 6. 23:26
 12/19 anonim ***** válasza:
ugyanazt mondja mint én. Hogy tályog. A tályog első körben nem olyan súlyos dolog, de nagy baj lehet belőle, ezért kezelés kell neki. A füle viszont ettől független.
2012. júl. 6. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Már be is kentem neki betadinnel és kitisztítottam neki még a vizes törölköző van hátra.
2012. júl. 6. 23:37
 14/19 anonim ***** válasza:

Kedves tőled ez, csak ennyit tudok írni!

Megható, én magam is befogadnám az összes kóbor cicát kutyát.

2012. júl. 6. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
az csak akkor kell ha lázas. A lázas macska nem nagyon eszik és nem nagyon mozog. A macskák normálistesthője 38,5-39,3-ig terjed. A fenekébe dugott lázmérővel tudod megmérni a testhőjét. Egyébként akkor is antibiotikumra van szüksége, ha a tályogot kitisztítottad, mert továbbra is van ott egy fertőzés. (egyébként nem tudod annyira kitisztítani mint kellene, hacsak nincs olyan habzó betadin-származékod, amit az állatorvosok használnak.
2012. júl. 6. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Szerintem hétfőn vidd el hozzá, mert a fertőzés terjedhet (rád szinte biztos nem veszélyes). Nem tudom, pénz dolgában hogyan állsz, mert az állatorvos házhoz is kimegy, csak persze nem ingyen.


A cicamamának tudsz csirkehúst vagy marhahúst adni? Ha a csirkét nyersen nem eszi meg, akkor enyhén sós vízben főzd meg neki. Még főzés előtt vagdald apró darabokra, hogy a só jól átjárja. Persze ne legyen túl sós, de a cicák jobban szeretik a kicsit sós ételt, talán így többet eszik és hamarabb megerősödik.

2012. júl. 7. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
nem nagyon szabad nyers húst adni a cicáknak.
2012. júl. 7. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Előzőnek: Az egeret, madarat, pockot sem főve vagy legalább hőkezelve fogja és eszi meg. Sőt még csak meg sem mossa előtte. :)


Emberi fogyasztásra ia alkalmas, friss hústól a cicának sem lesz baja, kivéve természetesen a disznóhúst. Más kérdés, hogy vannak, akik a macskának már csak a hulladékot, maradékot adják oda, de az rendszerint nem is alkalmas emberi fogyasztásra.


Persze szó se róla, főzve a legbiztosabb.

2012. júl. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Sziasztok! mindent megcsináltam amit a leirtak alapján a linket amit kitettetek megegyezett vele, és nagyon úgy néz ki helyre jött 90 % ban mert a szőre is és a seb is összehúzódott


Köszönet mindenkinek!

2012. júl. 15. 09:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!