Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicám álla be van dagadva....

A cicám álla be van dagadva. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Eszik,de óvatosan és iszik is.Játszik,mindent ugyanúgy csinál,mintha nem lenne semmi baja.Olyan,mint egy béka!A szájában nincs semmi,Engedi hogy hozzányúljak.Vigyem állatorvoshoz??Még sosem vittem cicát állatorvoshoz és egyik cicám sem volt állatorvosnál,pedig 10 van.az a baj,hogy halálra rémülne a cica.Lehet megcsípte a darázs?A kertben játszott és futkozott a lucernában.

2012. júl. 2. 08:48
 1/5 borcsi02 ***** válasza:
Szegény cica..Ebben a hőségben(és persze máskor sem) jó,ha bármilyen gyulladással kínlódik,és nagyon rosszul is lehet később,még ha most nem is látszik ez rajta.Ezért mindenképpen az állatorvost javasolnám.Ráférne a hozzáértő segítség.Az,hogy megrémülne,semmiség ahhoz képest,hogy milyen baj is kialakulhat ebből.
2012. júl. 2. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Egyik napról a másikra lett rajta egy dudor, szerintem csípés, de jobb kivizsgáltatni:)
2012. júl. 2. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Valószínű, hogy tályogja van, ami fájdalmas, feszítő érzés.

Ez lehet fogtól, de okozhatja kullancscsípés is.

Mindenképpen ajánlott az állatorvos, aki felnyitja a tályogot és így megindíthatja a gyógyulást. Végső esetben -ha nem segít senki- a macska saját maga kaparja/szakítja fel, hogy megszabaduljon a feszítő fájdalomtól. Ilyen esetben kamillás lemosással, törléssel gyorsíthatjuk a gyógyulást.

2012. júl. 2. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Engedi,hogy hozzáérjek,Az álla meleg és egy kicsit kemény.
2012. júl. 2. 09:06
 5/5 A kérdező kommentje:
Megcsípte egy darázs vagy egy méh,mert már délutánra elmúlt neki.Nem vittem dokihoz!
2012. júl. 3. 09:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!