Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nem árt a macskának, ha...

Nem árt a macskának, ha piretrinnel porozom be a bolhák ellen? Nem lesz baja a macskának, ha állandóan mosakodik, és "lenyalja" magáról a szert?

Figyelt kérdés
2009. júl. 11. 14:57
 1/4 anonim ***** válasza:

A bolha és kullancs elleni száraz samponokat kutyáknak és macskáknak direkt úgy csinálják, hogy ne legyen ártalmas rájuk. De én inkább frontline, advantix cseppet raknék a cicusra. Nem tudja lenyalni, és védd is.

Amit írtam hogy direkt úgy csinálják az csak az én gondolom így, az állatosboltban vásárlás előtt megkérdezném azért az eladótól. Jobb ha van nálatok Állatpatika ott vásárolnád meg a szert ott biztosabbak az infók is.

2009. júl. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hát azt elvileg a környezetébe kell szórni a fekhelyére, az alomhoz..vagy ahol a legtöbbet szokott lenni a macska de lehet venni pl Bolfo port és sprayt ami 3-4 nap alatt elűzi a bolhákat ez a spray interneten 1850 Ft :S de hatásos
2009. júl. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ne azzal.

Mi régen vettünk valami fehér port állatkereskedésben kutyák és cicák számára, még madarakra is lehetett szórni. Bolhák és egyebek ellen.

Nagy műanyag dobozban volt és a teteje mint vmi sótartó úgy lehetett szórni. Én a pici cicákat is beszórtam ezzel. A szőrt el kell simítani és úgy, nem csak rászórni.

Vagy akár diófalevelet is rakhatsz alájuk vagy átdörzsölheted vele a cicákat, bolhák ellen hatásos.

Én ezeket kipróbálnám mielőtt komolyabb szerrel szórnám be őket, ráadásul a bolha annyira nem is veszélyes, hogy rögtön ilyen mérgekhez nyúljunk.

Amúgy állítólag cicára, kutyusra nem veszélyes. De szerintem nem is tesz nekik jót.

2009. júl. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

ne hagyd hogy nyalja magát

nekem is van cicám és őt is beporoztuk nyalogatni akarta magát de nem hagytuk neki max 5 percig

2009. júl. 14. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!