Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi lehet a macskánkkal?...

Mi lehet a macskánkkal? Nagyon aggódok érte.

Figyelt kérdés

Elmesélem miért.


Lakásban élünk, és én miközben anyuval beszélgettem tegnap este kint a konyhába, a macska kijött hozzánk és megpróbált a radiátor mögé folyamatosan bemászni, de mindig megakadt, mert nem fért be is és kitolatott. Nagyon rémült fejjel, hatalmas pupillákkal bámult a konyha ajtó felé, majd újra és újra próbált bemászni a radiátor mögé, de sehogy sem fért be, és minden kijövetel után csak bámult ugyan így rémült, hatalmas pupillákkal az ajtó felé. Mintha valami idegen elől kellene elbújnia. Többször is kimentem a konyhából, szétnéztem mit láthatott de semmi furcsa nem volt. Megfogtam, a karjaimba vettem és szép lassan elkezdtem vele kifelé sétálni a konyhából. Kimentem vele az előszobába, ahonnan a nagyszoba nyílik rá és látszólag ott történhetett valami, mert amikor lassan elhaladtunk a szoba mellett ő végig nagyon-nagyon figyelt, nehéz leírni a viselkedését, mint amikor szinte a karjaidból mászna ki csak azért, hogy figyeljen és mindent lásson. Bevittem a kisszobába, becsuktam az ajtót, hátha megnyugszik, és ő bement a szék alá a kuka mögé. Én néha elhúztam a kukát és megsimogattam a macskát, de nem nagyon foglalkozott velem. Gépeztem és fél óra elteltével a macska kijött velem és bemerészkedett a nagyszobába. Anyuval ott voltunk mellette, de így is nagyon félt. Bement az asztal alá és volt, hogy az ablakot figyelte, én persze kinéztem mi lehet, és hátha megnyugszik, de semmi. Az asztal alatt volt végig. Én végig próbáltam nyugtatni, simogatni, masszírozni, de semmi nem foglalkoztatta, nem is nyávogott egyszer sem, ami rá nem jellemző. Az éjjel nem tudom mit csinált, én úgy voltam vele mindent megpróbáltam, negyed óráig ültem mellette, majd elmentem aludni. Úgy voltam vele reggelre már biztos normális lesz. Ma reggel ugyan olyan kis feszült, félénk. Tudom, mert 8 éve hozzánk tartózik ez a macska, velünk él, de sosem viselkedett még így. Itthon mindig biztonságba érezte magát, most meg mintha szellemet látott volna. Csak kullog itt a lakásba, meg sem szólal, ha oda megyek simogatni alig érdekli , mintha kicsit tőlünk is tartana.


Pedig erre a macskára a hangos nyávogás , szinte már kiabálás jellemző, imádja ha simogatják, kényeztetik, most pedig...


Nem tudom mi tévő legyek, nagyon aggódok érte.



2012. júl. 10. 12:12
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát valamitől nagyon megijedhetett, de hogy mitől, arra szerintem soha nem jössz rá. Viszont azért vizsgálgasd át, lehet kapott egy enyhe sokkot, akkor meg elkéne cipelni orvoshoz.
2012. júl. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy ő rettenetesen fél a külvilágtól. Csak itthon érzi biztonságba magát, és ha ki is engedjük, mert kimenne, akkor is csak a lépcsőház pincéjébe megy le.


Régen vittük állatorvoshoz, de amit leművelt akkor, az már nekem szinte fájt lelkileg, mert ennek a macskának mindig a legjobbat szeretném és rossz volt látni, hogy ennyire nem ragaszkodik a dologhoz. Akkor még kocsival vittük, ami jobb helyzet volt, bár ott is megőrült, utána pedig egy sporttáskába raktuk be, mert a rendelőbe más állat is várt, mondanom sem kellett mennyire félt. Hazafelé pedig végig szabadulni szeretett volna és kiabált. Most gyalog lesétálni vele, egy táskába, ami dupla annyi idő lenne. Nem is tudom, anyuval talán megbeszélem majd.


Egyébként ha sokkot is kapott, nem múlik el? Mit tudna tenni az orvos?

2012. júl. 10. 12:26
 3/9 A kérdező kommentje:
Most is bejött a kisszobába ahol behajtva félig nyitva az ajtó, és folyamatosan visszanéz. :(
2012. júl. 10. 12:38
 4/9 anonim válasza:
100%

Szerintem tapogasd végig a cicát, lehet, hogy berepült az ablakon valami és megcsípte és ezért rémült meg ennyire.

Kb. egy évvel ezelőtt az ablakunkon berepült egy darázs és a cicám vadászni kezdett rá mielőtt még észrevehettem volna. Végül megcsípte a cicám karját, amitől úgy megijedt, hogy be kellett zárni a hordozójába, hogy lenyugodjon. Az eset után ő is kicsit zakkantan viselkedett és vagy másfél napig nem mert bemenni abba a szobába, ahol ez történt.

2012. júl. 10. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Próbáltad rendes macskaszállító dobozban hordozni? A sporttáska nem éppen ideális macskaszállításhoz, nem csoda, ha félt.
2012. júl. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Mi cicánk is lakásban lakik, és csak akkor csinál ilyet, ha idegen jön hozzánk..Ha ismeretlen ember csönget, rögtön morog és elbújuk, tágranyílt szemekkel nézeget stb.

Viszont egyszer nekünk is csinált hasonlót, nézzetek körül a szobában, hogy nem-e berepült valami bogár, vagy akármi bemászott valami kis résbe, amit a macska hall. A miénk egy bogár motoszkálását hallotta, bár ő inkább érdeklődő volt, mint félős.

Összegezve nem sok ötletem van, mi baja is lehet, de remélem meggyógyul!:/

2012. júl. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha sokkot kapott volna, lehet már nem élne. Eszik rendesen? Nézd meg a szeme fehérjét meg az ínyét, ha nagyon fehér, akkor tuti a sokk, de mondom, akkor nem enne.

Vizsgálgasd át a fülét pl még, hátha belement valami.

2012. júl. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszönöm szépen a tanácsokat és a rengeteg segítséget. Sejtelmem sincs mi történhetett, amiért így viselkedett a cicánk. Nem sikerült kiderítenem, de nagy kő esett le a szívemről, hogy most már minden rendben van a kis tündér cicámmal. Nagyon rám ijesztett, mert mióta velünk él, ez sosem volt rá jellemző. 1 napig még figyelmesen-félénken, egész nap csendben, nagy pupillákkal feküdt a széken, de mára már a kis angyalom újra kiabál ha éhes, vagy csak a kényeztetésre vágyik, napozgat, stb.., tehát nagyon boldog vagyok.


Még egyszer köszönöm szépen és kárpótlás jeléül készítek róla most pár képet. ( egész biztosan alszik, mint általában..) :D :D


[link]


[link]


[link]

2012. júl. 12. 17:26
 9/9 anonim ***** válasza:
A kitágult pupillák egyértelműen a sokk jele. Régen mi is jártunk így az egyik cicánkkal, az állatorvos szerint sokkot kapott. 2-3 nap alatt teljesen elmúlt, de utána még egy ideig ijedősebb volt a szokásosnál.
2012. júl. 12. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!