Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy jó és olcsó macskaalmot...

Egy jó és olcsó macskaalmot keresek. Segítség?

Figyelt kérdés

Kipróbáltuk már a szilikonost de nem vált be mert 2 cicánál nem valami sokáig bírta. Aztán a Bioluxot na ezt már használjuk pár éve csak most ezzel is gond van mostanában, nagyon poros. Az egyik cicám nagyon szeret kaparászni és mikor bent van látom hogy száll a por. A fedett alomtálba meg be se lehet látni a portól olyankor. A tál takarítása után is mikor beleöntöm majd megfulladok olyan poros. Persze gondolom a cicáimnak sem tesz jót ha belélegzik és mostanában a melegben 1x-2x megfürdettem őket és a bundájuk nagyon poros volt.

Szerettem ezt az almot mert árban és minőségben is jó volt. De most már nem akarom tovább használni.


2012. júl. 10. 19:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Én a Bioluxra esküszöm. Sok mindent próbáltam de ez vált be. Tény, hogy poros, de azt vettem észre hogy nem mindegyik. Szerintem valamelyikbe porosabbat raknak valamelyikbe nagyobb kavicsosat. Javaslom hogy valahogy tapogasd ki a zacskót, amiben van, mi így szoktuk csinálni. Ja és Auchanban veszem. A 10 kg-os most valami 500 ft.
2012. júl. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Pont a Biolux-ot akartam írni,a cicám azt használja,de akkor mindegy:)Ő mondjuk meg van vele elégedve,de más almot még nem nagyon ismerek(mert csak azt veszem a cicának)
2012. júl. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Csak sajnos az elmúlt 2-3 hónapban csak is poros került hozzánk. Már próbáltuk több helyről is beszerezni hátha de mindig ugyan az.

Nagyon szerettem én is nem hibába használom már 3 éve de ezt most már túlzás. :/

2012. júl. 10. 19:35
 4/7 anonim ***** válasza:

Mi próbáltuk a Bioluxot, nem vagyunk elragadtatva tőle. Nem csomósodó, nem szívja magába a pisit. Ha vastagabb rétegben tesszük az alomtálcába, akkor felül szinte semmi nem látszik, de a tálca alján szétfolyik, és persze elkezd büdösödni, az első kaparáskor meg tiszta lucsok az egész. Vékonyabb rétegben szintén szétfolyik, és akkor a macska már rá sem akar menni.


Régebben Katzor nevűt használtunk. Változó volt a minősége, elvileg csomósodó volt, de a gyakorlatban nem mindig. Gyakran túl nagy szemcsékből állt, azok már nehezen szívták magukba a nedvességet.


Nekünk a Sparban kapható Budget alom jött be, 5kg kerül 350Ft körül. Jól csomósodó, bár abban is van poros rész, többnyire a zacskó alján. Máshol, pl. az Auchanban Cirmi néven is árulják, de figyelni kell, az nem 5kg, hanem 5 liter, és csak kb. 4.6kg-ot nyom.

2012. júl. 11. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mi is próbáltuk a Bioluxot, de a legrosszabb. Sok fogy belőle, poros, hamar büdösödik.

Rossmannba van Winston, 5 kg 700Ft. Szagtalan, kicsit poros, tökéletesen csomósodik, így sokáig elég.

Legújabb felfedezettem a Lidl-be kapható Coshida, 10 kg 750Ft. Szagtalan, portalan, gyönyörűen csomósodik, 750Ft-ból több hónapig fedezve van a macskaalom, mert tényleg csak a csomókat kell kivenni belőle. Ugyanolyan jó, mint a Rossmann-os, csak feleannyiba kerül. :)

2012. júl. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Mi már régóta a Spar saját macskaalmát használjuk, csomósodó és sokáig szagtalan. Mi meg vagyunk vele elégedve teljesen. 5kg 330ft, de szerintem érdemes beraktározni vele, mert azért 5 kg nem olyan sok, de nekünk bőven elég 2 hétre. Ha jól spórolunk vele, akár több ideig is bírja!;)
2012. júl. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ!

Hát úgy látom most akkor eljött a kísérletezés időszaka. :)

Megpróbálom mindet kipróbálni egy majd csak beválik.

Hát néha tényleg elő fordul a Bioluxnál hogy folyik az alján a pisi. De az én cicáim keveset pisilnek és többször így van ideje száradni.

2012. júl. 13. 20:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!