Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kerti permetezés után mikor...

Kerti permetezés után mikor engedhetem ki a cicámat ismét az udvarra?

Figyelt kérdés
Párom lepermetezte ma este a szőlőt, mert valami erősen megtámadta, a cicámat így elzártam, illetve addig a lakásban tartom. De egyébként ő egy kinti cica, 3 hónapos, a szemem fénye, így féltem, nehogy baja legyen, mivel előszeretettel mászkál a szőlő alatt jobbra-balra, fel is csimpaszkodik rá. Párom szerint 2 nap múlva újra játszhat kint. Szerintetek?

2012. júl. 11. 20:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem annál többet nem kell várni. Elvégre nem eszi meg, csak ott mászkál.
2012. júl. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Olvasd el a méreg dobozán, amivel permetezett a párod!

Rajta kell, hogy legyen a türelmi idő.

2012. júl. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Leginkább a permetszer pontos tipusa az érdekes, attól függenek a várakozási idők!


Tegyük fel, hogy Bordói lét használt, ami egy réztartalmú permetszer, és gyakran használják szőlőben.


Ennek a szernek a munkaügyi várakozási ideje 0 nap, azaz ha megszáradt, akkor nem ártalmas!

Az élelmezés-egészségügyi várakozási ideje pedig 21 nap, ami azt jelenti, hogy addig nem szabad fogyasztani a lepermetezett gyümölcsöt!

Ez a permetszer leginkább belélegezve ártalmas, mert gyakorlatilag réz mérgezést okoz. Hasfájással, hasmenéssel. Szembe kerülve viszketést okoz.


Ha ezzel permetezett, akkor kiengedheted a macsekot, hacsak nem szőlőlevéllel táplálkozik!

:)


Ez csak egy példa volt.

Nos, mi is volt a permetszer?

2012. júl. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Bocsi, hogy csak most reagálok Utolsó válaszoló!

Ma is permetezett a párom, ugyanazzal! Champion gombaölő a neve! Ez milyen???

2012. júl. 18. 19:26
 5/5 anonim ***** válasza:

Így csinálsz (kattints a kék szövegre):

[link]

A találatok között ezt leled:

[link]

Ott pedig ezt:

[link]

Melyből kiderül, hogy szintén egy réztartalmú szerről van szó, és szinte szóról-szóra megegyezik a fentebb írt Bordói lé-vel!

2012. júl. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!