Kezdőoldal » Otthon » Kert » Burgonya kártevők (nem krumpli...

Burgonya kártevők (nem krumplibogár) ellen mit lehet tenni (kétlábú disznó)?

Figyelt kérdés
Van egy kis telkünk. Ma reggel döbbenten láttuk, hogy kiásták a burgonyánkat. Négy lábú vagy két lábú disznó volt-e nem tudom. A nyomok alapján nem egészen egy hete áshatták ki. A hagyma egy részét is letaposták. Húztak ki belőle, de az már nem volt elég zsenge neki, így otthagyta. Két hete lett permetezve a burgonya Actara 25 WG-el, talán szereztünk neki néhány nehéz órát. Ti hogyan védekeztek a négylábú és a kétlábú disznók ellen?

2012. jún. 15. 11:41
 1/3 A kérdező kommentje:
Igen elkeseredtem, mert 21 bokor krumplim bánja. Négy gyerek mellett nagyon hiányozni fog ez a termés. Ültetek helyette, de azt már szeretném én megfőzni a gyerekeknek.
2012. jún. 15. 11:49
 2/3 anonim ***** válasza:

Sajna az Actara 25 WG egészségügyi várakozási ideje 0 nap, nem szereztél neki nehéz órákat. Nehéz megvédeni a szántóföldön termesztett burgonyát, ha nincsen körbezárva. Talán pont ezt használták ki.

Ha csak 1-2 ezer m2, akkor érdemes lenne rá pénzt költeni, mert utána akár kutyával is védhető a terület.

A másik megoldás, hogy olyan növényeket ültetsz, amit ők nem tudnak felhasználni azonnal.

2012. jún. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Körbe van kerítve a terület, nem túl nagy kertecske, de nekünk sokat jelent. Nyárra rendbe tesszük a kis faházat és kimegyek a gyerekekkel meg a kutyánkkal. Bosszantó, hogy némelyeket semmi sem tart vissza. Tavasszal az ereszcsatornát lopták le, most a krumplit ásták ki, elvitték az epret. Ha suli idő van nem tudunk minden nap kimenni (a kutyának ez nem lenne jó), főleg, hogy a férjem 6+2-ben dolgozik. Évekig nem loptak, de ebben az évben úgy tűnik valaki nagyon odaszokott.
2012. jún. 15. 12:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!