Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen időközönként fürdetitek...

Milyen időközönként fürdetitek benti cicátokat?

Figyelt kérdés
Egy 9 hónapos sziámi kislányom van, eddig még nem fürdettem és nem tudom, hogy egyáltalán kell-e. Most is csak azért jutott eszembe mert nagyon hullik a szőre és gondoltam ha megfürdetem talán hamarabb kipotyog aminek ki kell.
2012. júl. 12. 09:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én csak akkor fürdetem meg ha sáros/koszos
2012. júl. 12. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nekem két sziámi cicám van, mindkettő benti, 2havonta fürdetem őket. Szebb a szőrük, kevésbé hullik és hát mivel egy ágyban alszunk a higiéniai dolgok sem elhanyagolhatóak. Az állatorvosunk szerint ez igy rendben van.
2012. júl. 12. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 456465 válasza:
0%
Most kislányod van, vagy macskád? Döntsd már el, mert a két kifejezés között nagyon nagy a különbség...
2012. júl. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem fürdetem. Mivel benti cicák, teljesen felesleges. Vedlenek, az tökéletesen elég. Minek kínozzam őket a vízzel, samponnal, satöbbivel? Fésülni viszont szoktam, természetesen.
2012. júl. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
3 hetente/havonta,bár nekem perzsám van,de a vedlésnél sokat segít a fürdetés.
2012. júl. 12. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Vicuska87 ***** válasza:
Én nem szoktam fürdetni őket!
2012. júl. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Kedves 3. válaszadó: A válaszod téged minősít, ha nem tudod értelmezni a kérdésem elgondolkodtató, hogy mit is keresel itt. (Mellesleg látszik, hogy nincs macskád, sőt megkockáztatom, hogy magadon kívül állat sincs a lakásodban.) :) Ezért kár volt ideírnod, csak hogy belém köss.

A többieknek köszönöm, azt hiszem, hogy a szőr hullás miatt megpróbálkozunk a fürdéssel, de nem akarom majd túlzásba vinni mert amúgy szép tiszta a cicám.

Köszönöm mégegyszer!

2012. júl. 12. 14:03
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem értek a sziámikhoz, esetleg kérdezz meg sziámi-tulajdonosokat, akik meg tudják mondani, a te cicád szőrhullatása normális mértékű-e vagy már túl sok. De ha nem élvezi a fürdetést, akkor szerintem nem érdemes kínozni vele. Én is egy ágyban alszom az egyik cicámmal, és nem szoktam fürdetni. Igaz, szobacica, nem jár ki a házból.
2012. júl. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Nem gondolnám, hogy erősebben hullik a szőre mint bármelyik másik cicának (gyerekkorom óta mindig volt otthon macska, csak kint), csak a lakásban zavaróbb mint kinti cicák esetében.

2012. júl. 13. 08:36
 10/11 anonim ***** válasza:

Én annyival szoktam elintézni a dolgot a nagy melegben, hogy a sziámit vizes kézel simogatom a mosógépen.

és akkor a kezemre került sőrt mindig lemosom és vizes kézzel tovább simogatom, gyömöszööm.

imádja, kellemes neki egyfajta hűsölésképpen is.


sziámit kád vízbe vagy lavórba betenni csak nagy vastag síkesztyűben és pulcsiban próbáld meg, mert az enyémek a próbálkozás előtt már a beemelésnél véresre karmoltak

:D

2012. aug. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!