Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen időközönként fürdetitek...

Milyen időközönként fürdetitek meg a kutyátokat?

Figyelt kérdés
Kíváncsi volnék ti milyen szereket, módszereket használtok, hogyan megy ez nálatok?: ) (főleg nagyobb testű fajtáknál, nekem magyar vizsla van)
2011. aug. 10. 19:58
 1/10 Mr.iglo ***** válasza:
Nekem egy másfél éves középuszkárom van! Általában hetente 1x, de indokolt esetben sűrübben is
2011. aug. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

aki kiállításra jár azt hetente-kéthetente aki nem azt évente 1 x er.

Használok mély tisztító sampont, volumenizálós sampont e mellé balzsamot, kondicionálót. Akit évente egyszer fürdetek ott csak tisztító sampont és balzsamot.

Van egy szoba nálunk kialakítva ahol van egy kád, egy kozmi asztal és minden ami kell (fésűk, ollók, szárító, vízkicsapató)

2011. aug. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

szia!


Nekem mudim van. Tavasszal vittem el kutyakozmetikába, hogy fürdessék meg, és jól fésüljék ki a vedlő bundáját. Nem hiszem, hogy jövő tavaszig megfürdetem még egyszer.

A bundája csodaszép, nem is szabad túl gyakran fésülni, így szép göndör marad. Tiszta, öntisztuló a szőre.

Meg is kérdezik néha, mit csinálok a szőrével :)). Én meg mondom, hogy néha megfésülöm. Van egy nagyon jó, ilyen szöges kutyafésű, az pont neki lett kitalálva.


Hozzáteszem, rokonaim juhokkal foglalkoznak, ott nincsenek is a mudik fürdetve, meg fésülve, mégis szépek!

2011. aug. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
nekem német közép spiccem van,hetente vagy kéthetente fürdetem.Kap mellé nercolajos sprayt és mancskrémet is a fürdetés után.
2011. aug. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ne dőlj be senkinek, a lehető legritkábban kell, hogy megmaradjon a bunda és bőr egészséges állapota. Hacsak bele nem fetrengett valami retkes trutyiba akkor ne fürdesd samponnal, csak vizes szivaccsal mosd le itt ott.
2011. aug. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Első válaszolónak*

Te normális vagy?!! Hetente, vagy gyakrabban?!! Így teljesen el fogja veszíteni az "öntisztító berendezését" a kutya...az enyéim egy évben 1x-2x fürdenek, de ha pl. szarban fetrengenek, akkor csak sima vízzel lemosdatom, esetleg a koszos területet samponnal. Nem tesz jót nekik a gyakori fürdetés!

2011. aug. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
ezért az nagyban függ mivel fürdeted...vannak olyan minőségű samponok amiket ha naponta használsz se csinál kárt a kutya szőrében/bőrében...de hobby kutyának bőven elég évente egyszer a fürdetés..
2011. aug. 10. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

nem kárt tesz, csak tök felesleges...


minek lemosni azt a védőréteget, ami természetes velejárója egy kutyának?...


ez a kutyakiálltás kb. olyan, mint egy gyerekszépségverseny...:P

2011. aug. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az idősebb kutyámat, akivel nem járok kiállításra, maximum évente háromszor, mert nem igazán rajon a fürdésért és anélkül is szép a szőre. A kisebbet kiállítások előtt általában megfürdetem, Héry hosszú szőrre való samponnal, de akkor se mindig, csak ha nem teljesen tiszta. Már lassan 8 hónapos, eddig nálam kétszer volt fürdetve.
2011. aug. 10. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

évente 1-2x lefürdetem őket, amúgy patakba fekszenek és kész...:)


most is mindjárt leviszem őket a patakhoz, mert valami olyan büdösbe feküdtek, hogy ehhez képest a döglött patkány belei illatos kölni szagúak...:D

2011. aug. 11. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!