Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám ivás közben rázza a...

A macskám ivás közben rázza a lábát. Másé is? Miért csinálja?

Figyelt kérdés
2012. júl. 13. 09:43
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem, ez nem szokásos dolog. Esetleg azt tudom elképzelni, hogy lefetyelés közben vízcseppek cseppennek a mancsára, és amiatt rázza, mert azt valóban szokta csinálni. De ha a hátsó lábát rázza, arra nem tudok okot találni hirtelen.
2012. júl. 13. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Általában a bal első lábát rázza, de csak ivás elején, egyszer-kátszer, utána nem :)
2012. júl. 13. 09:51
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem emiatt akkor nem érdemes különösebben aggódni.
2012. júl. 13. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi! :) Az nem zavarja ha vizes a mancsa, szereti pofozni a vízsugarat.
2012. júl. 13. 10:17
 5/10 anonim válasza:
100%
Vedd ki a hajszárítót a vizéből XD :)
2012. júl. 13. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ok :D
2012. júl. 13. 10:59
 7/10 Vicuska87 ***** válasza:
Ívni a halak szoktak!
2012. júl. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 cace válasza:
Az enyém is ezt csinálja, ha az elején, akkor csak Téged ellenőriz, hogy a gazdi rendes volt-e és nem káprázik a szeme, hanem tényleg kapott vizet. Ne felejtsd el sose :D Szegény macskámnak én sose adok, aztán jön kunyerálni. :)
2012. júl. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 patyex válasza:
Szia Macska akkor rázza a lábát amikor ízlik neki ill ha nem de ha az első lábát rázza akkor igen figyeld meg ha adol neki olyat amit még nem kapott a tej esetében is az elsőt fogja rázni.
2012. júl. 15. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Szia kérdező.Nekem szinte születésem óta voltak macskáim.Most is van három.Az egyik 16 éves (emberi évszám szerint) sterilizált kandúr.A másik kettő, 2 évesek, egy hím és egy nőstény, szintén kasztráltak.Így alkalmam van vizsgálni a viselkedésüket.A 16 évesnél és a 2 éves nősténykénél megfigyeltem, hogy szeretnek az ivóvizes tálkájukba nyúkálni, sőt a bevizezett mancsukat nyalogatni.Volt olyan, hogy ivás közben is bele bele nyúltak a vízbe és ilyenkor megrázták a mancsukat, ami olyan képet festett, mintha ivás közben ráznák a lábukat.Lehet, hogy nálatok is ez a helyzet.Próbáld megfigyelni.


Egy másik dolog is kiválthatja ugyan ezt a reakciót.Pl: ha a vízük, vagy az etető tálkájuk közelében felbukkannak hangyák, és észrevétlenül rámásznak a lábukra.És ha ez többször is előfordult náluk, akkor beidegződhet az agyukba, és így ivás, vagy evés közben automatikusan, reflexszerűen cselekszenek.


Pl:nekem volt olyan esetem, amikor a cicák kicsit bebolhásodtak, az udvaron tartott kutyámtól.Valószinű, azt hitték, hogy hangyák másznak rajtuk, amiket észrevettek a nappali szombám küszöbje mellett.S ez olyan reakciót váltott ki náluk, hogy megálltak a küszöb előtt úgy fél méterre, és egy jól összeszedett ugrással átszökkentek a küszöb felett, akár egy métert repülve is.Általában így jöttek be a szobába.

Kb. úgy 3 nap elteltével vettem észre, hogy mi a baj.Gondosan hangyátalanítottam,a cicákat bolhaölő samponnal bolhátalanítottam.Ez az ugrálós reakció azonban még hónapok után is megfigyelhető volt náluk.Mostanra

már elhagyták.

Azért írtam ilyen hosszan, hogy lásd mi minden játszhat közre, furcsának vélt viselkedés esetén.

Próbált figyelni a cicádat, s ha nem veszel észre semmi ilyet, amiket írtam , vagy hasonlókat, és a tünetek esetleg rosszabbodnának, ajánlatos állatorvossal megnézetni a kedvencedet.Abból semmi baj nem származhat.üdv.László

2012. aug. 9. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!