Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mindenhova pisil a macskám?

Mindenhova pisil a macskám?

Figyelt kérdés

sziasztok!

segítsetek,van egy majdnem egy éves fiú cicám és össze pisili az egész házat.nincs még ivartalanitva.de ő nem spriccel hanem leül pisilni és el is kaparja mint ahogy az alomba szokta.természetesen az alom mindig tiszta 3naponta teljes csere van de ez idő alatt is mindig tiszta mert még a pisijét is kiszedem belőle.

mit tegyek mert már bele vagyok fáradva pisi szagba:(



2012. júl. 12. 14:55
1 2
 1/18 Vicuska87 ***** válasza:
Lehet hogy valami betegség előjele, (vese).
2012. júl. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Kedves Sorstárs!:( Nekünk van egy kislány cicánk, itt született nálunk, az anyja nevelte, az kezdetektől tudta, mire való az alom. Fél éves korától meg nyávog, ha ki akar menni az udvarra, soha nem eresztett még be. Most jött mellé egy befogadott, lehet már vagy 5-6 éves. Na, ez nem tudja, mi az alom funkciója. Ahol rájön, ott pesál. Nem győzök mosni, szagtalanítani utána. Ez lány, de még csak nem is kapar, csak kuporodik, mint ha ez volna a legtermészetesebb dolog. Már bánom, hogy befogadtuk.Akkor is érzem a pisi szagot, ha éppen frissen takarítottam a szőnyeget V-sel.
2012. júl. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
nem rég voltunk dokinál teljesen egészséges a cic.
2012. júl. 12. 15:17
 4/18 A kérdező kommentje:

kedves sorstárs!

probáld meg ecetes vízzel kimosni,ez is elég büdös de jobb mint a pisi szag.valamenyire elüzi a pisi szagot de nem teljesen.én rendszeresen azzal takarítom a padlószőnyeget,úgyan is a macskák nagyon szeretik a hypo(domestos)szagot.mikor azzal takarítottam az enyém teljesen megörült és még többet pisilt.

2012. júl. 12. 15:22
 5/18 anonim ***** válasza:
Ahogy írták ecettel takarítsd fel.Nem akarlak elkeseríteni,de ez jelölés.Nem minden kandúr spriccel,van aki tócsát csinál és hidd el ezzel jártál jobban!Ivartalanítás a megoldás.
2012. júl. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
OK:) Legközelebb ecettel megyek neki. Én ezt a Vanish szőnyegtisztítót használom, utána meg almaillatú textil szagtalanítóval spriccelem be. Sokszor volt már macskánk, kutyánk is. Soha nem piszkított egyik sem be, alomba is ritkán, mert kibírták reggelig, meg jelezték az ajtó előtt, hogy ki akartak menni. De ez tahó módon viselkedik, pedig amúgy olyan okos, hogy na! Még csak 3 hónapja van nálunk, ivartalanítottuk, akkor pátyolgattuk itt, s elkanászodott. De most rendszeresen kiteszem a szűrét, hogy végezze kint a dolgát. De néha észre sem veszem, csak áll a víz a klónál, már csőtörésre gyanakodtunk, hát a férjem rájött, hogy a naccsága eresztett oda:((
2012. júl. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

és utána egy hatalmas szellőztettés!

Valóban elég idgesitő az egész szituáció,de én anyira szeretem a macskám hogy nem igazán tudok rá haragudni.természetesen megszoktam szidni érte,de tudom hogy ezzel nem sokra megyek.

sajnos nincs más választásom nekem sem csak az ivartalanítás,peddig annyira megakartam kimélni tőle,mert tudom hogy utánna nem lesz a régi cicó:(

2012. júl. 13. 10:30
 8/18 anonim ***** válasza:
Kis dagi lesz:) Ez a befogadott most élvezi a helyzetet, hogy ha nyávog - egyébként mindig kurrog - akkor ugrik a gazdi, és kapja a kaját. Korábban a 3. szomszéd rakott ki naponta 2x a kóboroknak csirkefejet, de most konzerv, száraz jár a naccságának.Hízott is már, szebb lett a szőre.Csak hát nem lesz kismacskája többet, pedig míg kóbor volt, örökké nagy hassal járt. Nem tudom, jobb cserét csinált-e, hogy afféle szobacica lett. De láthatóan élvezi a helyzetét:)
2012. júl. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Maxitabi ***** válasza:

Szia, valószínű jelöl-tehát sürgős ivartalanítás-és lehet, hogy már berögzült és nem hagyja utána sem abba..

Vagy: még egy alomtálca!! Lelki okai is lehetnek- macskabútor-magasan tud lenni? Elbújó, biztonságos (neki) helye van? Alomtálca másik helyen?? Van fedele? Alomváltás??

Sajna próbálkozni kell..

2012. júl. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Na, ma ecetszagban úszott a lakás! Ott az alom, s 3 méterrel arrébb kiengedte...Félelmetes!
2012. júl. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!