Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Beteg kiscica az utcán!...

Beteg kiscica az utcán! Mitévő legyek?

Figyelt kérdés
Szomorú, de nagyon fontosak most az anyagiak. Van most két gyönyörű cicám. Ma a munkahelyem mellett találtam egy kb 3 hetes fekete kiscicát, aki a mamáját hívta keservesen. Szeme borzalmasan néz ki, be van gyulladva, alig látszik a szemgolyója, beköpték a legyek is a bundáját. Sír a szívem miatta. Mitévő legyek? Fogadjam be? Mennyibe fog ez nekem kerülni? A gyógyszerek, az ellátása, a tápszer? Sajnálom, hogy ettől teszem függővé :( ha tízezrekbe fog kerülni, akkor inkább nem megyek arra... :((( aki hozott már fel kiscicát ilyen állapotból, annak szólna a kérdés.

2012. júl. 24. 22:26
1 2 3
 1/25 anonim válasza:
100%
fürdesd meg, ha a legyek miatt van vmi sérülés egy kis betadine-nal letudod kezelni vagy vmi fertőtlenítőszerrel (még, ha ez neki nem is nagyon tetszik, a szemére, amikor nekünk gyullad be a cicáinknak, akkor szépen egy kamillateás vattával kitöröljük neki a csipát, szépen a szemhéja alatt, h ne fertőződjön el neki és egy hét alatt akár csodálatos javulást lehet elérni, persze nem láttam a cicát nem tudom milyen állapotban van, a szemgyulladás valószínű az ennivaló hiány miatt lépett fel, remélem tudtam segíteni:) ha életerős cica ezek után meg kell maradnia!:)
2012. júl. 24. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
állatmenhely
2012. júl. 24. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Mentsd meg szegénykét,nem kerül sokba,és biztos boldog lenne egy szerető környezetben.
2012. júl. 24. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Nezd meg ezt a kerdest:

"Nekem kéne hálásnak lenni az ajándékért és elnézést kérnem az anyósomtól?"

Az 5. oldalon "Narancsliget2" felhasznalonevvel a pontos teendök!

2012. júl. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
nem kerül olyan sokba h ott hagyd. én nem tudnám..annyi örömet okozhat még Neked..ami pénzben nem mérhető :)
2012. júl. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Menj el érte,nem kell orvoshoz vinni,elég ha megfürdeted alaposan,utána jól megszárítod,és kamilla teával szépen kimosod a szemét,úgy ahogy az első írta.

Naponta 1-2-szer kimosod neki,és 1 hét után rendbe is jön.

Nekem 3 macskám van,télen mindig gennyes a szemük,és ezzel a kamillás vizzel kimosom neki,utána semmi gond nincs!

Vidd haza,ahol kettő elfér,ott a harmadiknak is jut hely.

Nem kell neki feltétlen táp ,jó neki az otthoni koszt is.Majd írd meg,hogy döntöttél.

2012. júl. 24. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
Ha hazaviszed, arra figyelj oda, hogy a teljes gyógyulásáig ne érintkezzen az otthoni macsekokkal. Szerintem pár ezerből helyrepofozható :)
2012. júl. 24. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

Állatmenhely. Én onnan hozok néha ideiglenest, aki szembeteg, van, hogy 3 féle szemcseppet kap, antibiotikumot, féreghajtót. Ez a minimum, amit egy szembeteg cica kaphat. Ha valóban 3 hetes a cica, akkor még kb. 1-2 hétig nem fog magától enni, tehát addig etetni kell. Fontos lenne neki a mihamarabbi megfelelő ellátás, mert nagyon könnyen meg is vakulhat.

A cicáid oltottak macskanátha ellen? Abból szokott kialakulni a szembetegség, ha nincsenek oltva, semmiképp ne vidd haza a picit, irány a menhely!

2012. júl. 24. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 borcsi02 ***** válasza:

Ha esetleg a kamilla mellé szemcseppeznél is,azt állatorvosnál beszerezheted.És ez tényleg nem egy drága dolog,a mieink is kaptak,mikor elhoztuk őket,mert csipás, gyulladt volt a szemük.

Szerintem egy látogatás az állatorvosnál a cicával első körben nem annyira drága,hisz az oltások még úgysem aktuálisak.

Én mindenképp megmenteném szegénykét,még ha nem is akarod megtartani,legalább egy menhelyen leadhatod,hogy kapjon egy esélyt.

Viszont nem tudom,megtalálod-e még a kicsit,annyira remélem,hogy igen!!!!!:(

Ez a tegnapi vihar elég durva volt,és annyi veszélynek van még kitéve ott védtelenül.Szegény kis árva,belefacsarodik a szívem:(...

2012. júl. 25. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Elindulok, megnézem, viszek meleg kamillát, letörölgetem vele, tápszert is nézek, hátha elfogadja... Remélem, még ott lesz. :( Alig bírtam elaludni, annyira bántott a dolog.
2012. júl. 25. 09:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!