Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 3 hónapos kandúr cica lakhat/a...

3 hónapos kandúr cica lakhat/aludhat már a házon kívül? Ivartalanítva lesz pár hónap múlva.

Figyelt kérdés
2012. júl. 27. 14:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Ha van egy elég jó védett helye, be tud húzódni valahova, akkor alhat kint. Meg most nincs kint hideg.

De fél éves kora előtt ivartalanítsátok, nehogy elszökjön valami nőstény után, van, hogy nem is jönnek többet haza..

2012. júl. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
59%
Soha nem aludt bent nálunk a macska... még amikor fialt a kölykök se...szóval igen
2012. júl. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

ÁÁ nagyon köszönöm!

Még nem volt macskánk ez az első. 8 hetesen jött hozzánk alomba pisilt, okos cicus volt, aztán felbátorodott, és pofátlan lett. Asztalra mászik fel, ágyba ugrik be.. Aranyos kis maszat, de ne essünk túlzásokba. Úgy gondoltam hogy a kis fekhelyét kiteszem a teraszra, na meg van macska birodalma- egy kipárnázott, bélelt fadodoz, mászólyukakkal, kaparófája, játéka, amire felmászhat ha a közeli fák nem lennének elegek neki :) na jó elláttuk minden földi jóval.. De a legutolsó csepp a pohárban az volt hogy bemászott a szekrénybe (-új ház konyhabútoron még nincsenek ajtók-éppen készülnek..-) és egy tálba belepisilt. az előbb alig fél órája vettem, észre elfogott az undor..Irtó dühös lettem rá, de uralkodok magamon.. Télen majd alszik az előszobában..de nappal??

Télen hol vannak a kint tartott macskák? nem fáznak? hagyjam bent ? tegyek neki macskaalmot? Ősztől megyek vissza dolgozni, senki nem lesz itthon 9-től 6-ig..akkor mit tanácsoltok? Nem szeretném ha a fejemre nőne, rosszat sem akarok neki elvégre felelősség az állatok tartása. A 3 gyerekem imádja gondozzák, etetik takarítanak utána, játszanak vele.. de talán megértitek.. ez a pisilés ügy.. kivert a a víz tőle.. Rohantam a Floraseptért.. És ez a kis dög itt alszik a relax fotelban, mintha mi sem történt volna..:)

2012. júl. 27. 14:20
 4/14 anonim ***** válasza:

Csak kiskorban, kamasz korban ilyenek a macskák, nekem van 4, tudom milyenek. És lakásban tartom mindent. A nagy 2 éves macskám semmit sem bánt, az 1 éves sem. A 3 hónaposak azok belemásznak mindenbe, néha be is pisilnek, de inkább csak az első 2 hétben pisiltek be, mikor ide kerültek. A te macskád is még abban a korban van, hogy egyszer-egyszer mellépisil, de nem marad ilyen. A lényeg, hogy jól tisztítsd ki azt amit lepisilt. Nevelni kell a macskát, kicsit rápaskolni a fenekére, fejére, hogy tudja mit nem szabad. De ilyen korban, amíg ennyire eleven, jót tesz neki, ha kint ki tudja rohangálni magát. Lehet, hogyha éjjelre kiteszed, kifutkározza magát és nappal nyugodtabb lesz bent a lakásban.

Kb fél éves korára mikor ivarérett lesz, le fog nyugodni. persze csak ivartalanítás után, mert akkor meg a lányokat fogja hajtani.

2012. júl. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Ha elmész nappalra, akár benthagyhatod a macskát, akár kint, addigra kialakul nála a napi rutin, hogy inkább éjjel vagy nappal szeret kint lenni.

A mi macskáink, amikor elmegyünk otthonról, meg se mozdulnak egész nap, se egy kaki, se pisi az alomban, nem esznek, semmi. Ha megjövünk, akkor kelnek csak fel :)

2012. júl. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Megint én. Még egy kérdésre válaszolok:

télen is vannak kint macskák, nem fagynak meg, legalábbis ha nincs annyira hideg, behúzódnak valahová.

De ha nagyon hideg lesz, akkor inkább bent tartsd.

2012. júl. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Utolsónak: te kis mázlista :) Ez a kis pofátlan kandúr szépen lepisilte az ágyunkat, amíg mi nem voltunk itthon :( Az igazság az hogy én kitartok ha azt mondjátok hogy ez elmúlik, és nem is haragszom sokéig, de egy büdös szót sem szólhatok.. Én hoztam a macsekot a férjem nem igazán akarta, neki most nem panaszkodhatok, mert megkapom az "én előre megmondtam" szöveget..ez a kis 3 hónapos már kamasznak számít? fél évesen megyünk a dokibához.. akkor már felnőttnek tekinthető? és meddig él egy házimacsek? asszem van még mit tanulnom ...Nagyon köszönöm az eddigi és további válaszokat is !!
2012. júl. 27. 14:38
 8/14 A kérdező kommentje:

"A lényeg, hogy jól tisztítsd ki azt amit lepisilt."


Hát szegény digitális mérlegemnek annyi ...annyira kipucoltam hogy ERROR-t ír ki..:( remélem kiszárad.. a kezem már készen van a fertőtlenítőtől.

2012. júl. 27. 14:45
 9/14 anonim ***** válasza:

Sajnálom a mérleget :(

3 hónapos kortól már nagyon elevenek, játékosak, rosszak, ha ezt nevezhetjük kamaszkornak. Ivarérettek kb fél évesen lesznek, kb egy éves korukra érik el a normál macska méretet. Ivartalanított kandúr még ez után is nőhet.

Benti macskák akár 20 évig is élhetnek, kintiek, attól függ mennyire van szerencséjük...sajnos

2012. júl. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nálunk még egy macska se jött be a házba pedig több is van és a szomszédéi is átjárnak. Kint vannak télen nyáron.Igaz így nevelkedtek ha be is jön a házba némelyik szellőztetéskor ha becsukom az ajtót ki akar menni rögtön.Meg olyan területen lakunk ahol félig önellátóak,de a ház körül maradnak mert kapnak maradékot.Télen nagy hóban adunk nekik tápot rendszeresen és semmi bajuk,még az ősszel született kismacskák is túlélik a legnagyobb mínuszokat.Így is nagyon kezesek emberszeretők a kiscicákkal egész délután eljátszik a gyerek.Nyugodtan ki lehet engedni a cicát,lehet annyira hozzászokik hogy kint akarja majd a dolgát is végezni akkor meg majd nem győzitek ki-be engedni :) Legalább kiéli magát kint.
2012. júl. 28. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!